Acil Bakin Lütfen

Ailecek delta virüsü olduk kedimize temas ettik ona da bulaşır mı ?
Lütfen bilgisi olan yazsın

5 CEVAP

Renklipati

Çok geçmiş olsun delta virüsü demi geldi ülkemize covid bitmeden..
Corona bulaşmıyordu fakat deta virüsü hakkında bilgim yok keşke veterinere sorsanız ve Burdanda bilgi verseniz bizlere

Anonymus998421

Öncelikle çok geçmiş olsun.Umarım bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz Renklipati nin de dediği gibi corona bulaşmıyordu.Bildiğim kadarıyla bu da bir çeşit corona virüs, mutasyona uğramış hali yani.Bu yüzden bunun da kediye geçeceğini zannetmiyorum ama tabii emin değilim.Kedilerden insanlara bulaşan hastalıklar genelde vücut üzerinde gözüken mantar gibi hastalıklardır büyük ihtimalle.Siz yine de bir veterinerinize sorun.Eğer geçse bile illa ki bir tedavisi vardır.

simbakedi

eger bulasiyor olsa bile hemen temasinizda bulasmaz. babam korona oldugu zaman ailecek ayni evdeydik zaten anneme bile bulasmadi bu da hemen bulasmaz. sonrasi icin de daha temkinli olun derim

Cubik

Delta Türkiye'ye mi geldi!?! Çok geçmiş olsun inşallah sağlığınıza kavuşursunuz diğer arkadaşlar gibi, eğer corona olsaydı kediye bulaşmazdı. Ama detayı
bilmiyorum

Cook

Koronanın bazı mutasyonlarının kedilere bulaştığı söyleniyor fakat kesin bir şey yok.Bulaşsa da kedilerdeki feline corona virus le aynı korona değil,yani fipe çeviren korona değil.Birkaç kişi burada paylaşmıştı,kendileri korona geçirirken kedileri de rahatsızlanmıştı.Tedbirli olmanızda fayda var,maske ve eldiven olmadan temasta bulunmazdım ben atlatana kadar.Size ve ailenize çok geçmiş olsun