Mamalar Da Karbonhidrat Değeri

medu42

Arkadaşlar bir çok marka karbonhidrat değeri koymuyor ben buna hile gözü ile bakıyorum fakat karbonhidrat değeri nasıl hesaplanır detaylı anlatabilecek biri olursa çok sevinirim. Örnek; protein 33 yağ 13 nem 10 omega yağı lif vs onlar da dahil mi hesaba bir anlatın sizden ricam

3 CEVAP

sforselin

100-(Protein+Yağ+Nem+Kül+Lif oranları)=Karbonhidrat oranı
gibi yaklaşık bir hesaplama yapabilirsiniz sanırım. Kesin oranı göstermez ama muhtemelen oldukça yakındır. Çıkan sonuç kuru madde bazında değil bu arada. Onu hesaplamak istiyorsanız da nemi çıkarıp oranlamanız gerekiyor.

duman_cat_world

Tüm oranları toplayın (protein, yağ, lif, kül vb.) ardından da 100 den çıkarın. Kalan büyük boşluk mamanın karbonhidrat oranı:)

medu42

Tamamdır çok teşekkür ederim ilginiz için