Minnoşum Hangi Irk

Burhand

Merhaba arkadaşlar sokağa atılmak üzereyken sahiplendiğim 2 aylık minnoşun ırkı konusunda yardım edebilir misiniz. Kendilerden anlayan komşularımın biri british kırması biri russian blue kırması biri gri tekir dedi bende bilemedim sizin görüşlerinizi merak ettim

24 CEVAP

esumeda

Bence russian blue olabilir yüz hatları ona benziyor veteriner hekiminiz doğrusunu diyecektir

blue_hpood

hayır, mavi rus falan değil, türkiyede mavi rus’u öyle kolay kolay bulamazsınız. british sanıyorum.

Snzlc

british ve tekir kırması olabilir. yüzü russian blue dan çok tekire benziyor

Thekedi

Mavi Rus kedilerinin en belirgin özelliklerinden biri gözleridir. Yeşim taşı gibi Tem yeşildir. 2 aylıkken çok anlaşılmaya bilir 3. Aylık olduğunda gözlerinin rengi belli olur ve gözlerinin şekliyle yüs yuvarlaktır. (Sizin kedinin gözleri mavi rus kedisi gibi yuvarlak durmuyor.)
Kulakları iridir ve az tüylü olduğu için şeffafmış izlenimi yaratır.
Bacakları uzun ve kaslıdır.
Mavi Rus kedilerinin kuyrukları uzundur, gövdeye ya kın kısmı kalın, ucuysa incedir.
Bu özelliklere göre kedinizi değerlerdire bilirsiniz.

ebrardogan

British & Tekir kırmasına benzettim Mavi Rus böyle olmaz

Mia_elsaa

Russian kırması

Anonymus998421

Bence russian blue kırması değil direkt russian blue.Yüz yapısı uzun ve sivri görünüyor kırmalar öyle olmaz bildiğim kadarıyla ama emin değilim.

AdaCoco

Russian Blue'ya çok benzettim ben de.

gmzyrl06

British shorthair ve tekir kırması veya mavi rus kırması olabilir diye dusunuyorum

Lunaveelmas

Ayyy benim kedimin aynısı ben de sokakda bulmuştum rus mavisi bu bebiş

Burhand

@Lunaveelmas baktım da gerçekten çok benziyorlar maşallahı var lunanında çok tatlı

Gözleri hiç Russian blue gibi değil. Aynı surat tipinde sokakta beslediğim siyah bir kedi var. Sırf kürkü gri diye bir kedi cins ya da cins kırması olmaz. Russian blue tr'de nadir bir kedi. Sokakta öylece 2 aylık Russian blue kedi önünüze çıkmaz.

yyagmmurrrrr

kırma olduğu kesin

Russian blue. Yüzü ince,sivri. Ve zayıf yapılı gibi. Kırma olabilir ama russian blue :)

Nermintaskin012

Russian blue kırması gibi