Kedimi Yürüyüşe Çıkardığımda Bunu Nasıl Değiştiririm?

Kedimi yürüyüşe çıkarıyorum uzun bir tasması var ama yanımdan ayrılmıyor korkuyor bazı şeylerden anlıyorum ama alıştırmak için yapabileceğim bir şey var mı ben doya doya gezsin eğlensin istiyorum

4 CEVAP

Azemm

Öncelikle merhaba, kediler farklı ortamlarda stres olan; korkan canlılardır. Fotoğraftan anladığım kadarıyla kediniz yavru bir can. Dışarıdan korkuyor, dışarısı onu strese sokuyor olabilir. Veteriner arkadaşlarım, veteriner aile dostlarımız ile konuştuğumda kedilerin tasma ile geziminin pek doğru olmadığı bilgisini aldım hepsinden. Kedilerin bu stres durumu sonucu sahiplerinin kapalı taşıma kapları kullanması öneriliyor. Kediniz ürküyor ve strese giriyor olabilir

theyusra

korkuları aşma durumu için yapabileceğimiz bir sihir yok malesef, bu tür şeyler zamanla olur. yavru köpeklerde de böyledir hatta yaşını başını almış köpekler bile yeni şeylerle karşılaştığında yine strese girip korkabilir. siz de kedinizi yavaş yavaş alıştırın bir anda her yeri gezemez, gezme alanlarını yavaş yavaş genişletin ilk önce bir yeri öğrenmeli. ayrıca 4.5 aylıktan önce çıkarmak sağlıklı değil hastalık kapma olasılığı çok yüksek.

FfUuRrKkAaNn

kediniz dışarıdan korkuyor ve siz onu daha çok çıkarttığınızda alışmak yerine stres olacak

blue_hpood

zorlamayın. olmuyorsa olmuyordur.