Köyümüzdeki Yaşlı Cinsini Tam Anlayamadığım Bir Köpek

ebrardogan

Anneannemin köyünde yaşayan Orta boy(küçüğe yakın) bir köpek var. Köpeği hiç bir şekilde mama ile beslemiyorlar ve köpeğin her tarafı bir ve pire içinde.1 Ay önce iki tane çocuk sahipsiz sanıp almış iyice bakım yapmışlar tüylerini falan kestirmişler iyice bakım yapmışlar köpek orda rahat etti. Ama tabii sonra aldılar köpeği. Tarçın'ı (köpeğin adı) tarif etmeye çalışacağım, Kendisi orta boylu gibi küçüğe de orta boyuta da yakın. Kendisi turuncu ama ağzı karnı patileri sırtının bir kısmı ve kuyruğunun ucu beyaz. Bu köpeğin cinsi ne ve onun hayatını güzelleştirmek için ne yapabilirim?

24 CEVAP

duman_cat_world

Pire damlası alıp ensesine uygulayabilirsiniz. Uygun fiyatlı bir mama alıp verebilirsiniz. Kulübe yapabilirsiniz. İstedikçe her şey mümkün... Sevgiler.

Valla o kişilere insan demek insan gibi insan olanlara büyük bir hakaret olur.

ebrardogan

Teşekkürler

duman_cat_world

Cinsi hakkında hiçbir fikrim yok keşke fotoğrafı olsaydı da koysaydınız...

blue_hpood

Nrydiry hayvan zaten kaçıyormuş, yavruları da varmış, sonra geri geliyormuş. yeterince mutlu:)

ebrardogan

Arkadaşım, Bitlerinden kurtulursa, temiz olursa, kaliteli mamalar ile beslenirse, ve yavruları ile zincirden kaçmaya çalışmadan rahatla gidebilse, yatacak güzel bir yeri olsa, daha mutlu olur ya hani.

blue_hpood

kardeşim, o zaman köpeği kaçır. bakan bakmasını bilmiyor belli ki. temiz olması ve kaliteli mamayla beslenmesi sahibinin sorumluluğu, yapmıyor. hayvan gidip çiftleşmiş, ondan bile haberi yoktur, eminim. derneklere ulaş, onlar ellerinden geleni yaparlar. böyle en fazla bitlerini dökmesini sağlarsın.

ebrardogan

Teşekkürler

6_zeytin

Şikâyet etmeden önce derneklere başvurun bir fikir alın yakınınız her türlü suç işliyor.
Haydiye şikayet etseniz bile para cezası verirler hayvanı ellerinden almazlar onun için önce derneklere ulaşın ya da tanıdığınız ikna edip hayvanı elinden alın yavrularl

ebrardogan

Yavrular köpeği sahipsiz sanıp alanlarda. Umarım yapabilirim