Köyümüzdeki Yaşlı Cinsini Tam Anlayamadığım Bir Köpek

ebrardogan

Anneannemin köyünde yaşayan Orta boy(küçüğe yakın) bir köpek var. Köpeği hiç bir şekilde mama ile beslemiyorlar ve köpeğin her tarafı bir ve pire içinde.1 Ay önce iki tane çocuk sahipsiz sanıp almış iyice bakım yapmışlar tüylerini falan kestirmişler iyice bakım yapmışlar köpek orda rahat etti. Ama tabii sonra aldılar köpeği. Tarçın'ı (köpeğin adı) tarif etmeye çalışacağım, Kendisi orta boylu gibi küçüğe de orta boyuta da yakın. Kendisi turuncu ama ağzı karnı patileri sırtının bir kısmı ve kuyruğunun ucu beyaz. Bu köpeğin cinsi ne ve onun hayatını güzelleştirmek için ne yapabilirim?

24 CEVAP

Zeytinbey

Pislikler nefret ediyorum böyle insanlardan. Bunlara insan demek bile istemiyorum yaratık bunlar yaratık

Nrydiry

Aynısı bizim burada da vardı, amcamlarin köpeği vardı, köpeği hiç dolastirmiyorlar, suyunu bile düzgünce vermiyorlar, mama zaten vermiyorlar bunu demeye gerek yok, ekmekle besliyorlardi. Köpek sonra kaçtı, kurtardı kendini

blue_hpood

çiftleştirin, baba olsun, hayatı güzelleşir(!)

6_zeytin

Tanıdığınız yaptığı başlı başına iğrenç zaten o ayrı yaptıkları
Hayvanın bakım ihlaline girer.Bu yaptığı bir suçtur.Ayrıca köpeği aç ve sussuz da bırakıyorsa bu da bir suçtur.

Zeytinbey

Aşılarini ve parazit tedavilerini yaptırıp mama alıp besleyebilirsiniz hayatını güzelleştirmek için. Kulübe ayarlayabilirsiniz. Cinsi için pek bir fikrim yok

ebrardogan

Sahipleri izin vermez. Zaten mama vermek dışında pek ilgilendikleri yok. Akrabamız ama köpeği zincirle tutuyorlar hep.

Zeytinbey

Neden böyle yapıyorlar ki? Hayvan çok pirelenmis ve pireler yüzünden rahatsız sanırım. Bir veterinere gidip pire damlası alırsanız bir nebze rahatlatmis olursunuz hiçbir şeye izin vermiyorlarsa bence buna izin verirler pirelerden kurtulmak için sonuçta

ebrardogan

Almaya çalışırım. Sahibi zaten köpeği canlı bir şey olarak değil bir eşya gibi görüyor

Nermintaskin012

Böyle insanların ağzına bir tane geçireceksin ama işte.. canlıyı eşya gibi görmek nedir ya ?

ebrardogan

@blue__hpood zaten köpeği alan çocukların bahçesindeki köpekle çiftleşmiş. Yavruları var.

blue_hpood

tüh.. hayatı güzelleşmemiş mi

ebrardogan

Güzelleşti. Zincirden kaçıp yavrularını kontrol etmeye gidiyor. 1-2 gün de gelmiyor ;)

blue_hpood

bırakın o hâlde, düşünmeyin. baba olduğu için çok mutlu zaten:)

ebrardogan

Ben bundan değil yaralarından kirinden ve bitlerinden kurtulması hakkında konuşmuştum. Bununla ilgili değil.

ebrardogan

Ben bundan değil yaralarından kirinden ve bitlerinden kurtulması hakkında konuşmuştum. Bununla ilgili değil.