Kum Yiyor

adige45

Kedimi balkona çıkardığım zaman balkon zemininde az kum gördüğünde kum yiyor ve zemini hep yalıyor sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

5 CEVAP

duman_cat_world

Kumu bentonit mi? Bentonitse kum yemek kedilerde vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanır. İlk fırsatta veterinere götürün gerekli vitamini yazacaktır...

Zeytinbey

Vitamin mineral eksikliği kaynaklı olabilir veterinere götürün

Rapisa

Benimki de duvar yalıyor ve kum yiyor veterinere de götürdüm tahlilde yaptım sonuç sıfır. Fakat anladığım kadarıyla demir, b vitamini, kalsiyum eksikliğinde ve bazı hastalıkların semptomu kum yemek.

Snzlc

başka şeylerde yiyor mu? hayvanlarda da pika sendromu görülebiliyor çünkü

adige45

kendi mamasından hariç sadece kum yiyor