Kedimin Burnundaki Yara

bdurcak

4 aylık küçük kedim burnunun kenarlarını çok sık ve sert şekilde kaşıyarak yara yaptı. başta evdeki büyük kedim ısırdı zannettim ama gözlemledikçe kendisinin yaptığını gördüm. çok sert bir şekilde kaşıyor derisi açıldı fotoğraftaki gibi. böyle bir durumla karşılaşan var mı nasıl geçirebilirim?

9 CEVAP

Lunaveelmas

Mantar alerjik olabilir gözlemleyin hala devam ederse gün içinde götürün derim sonradan yara olması sorun olur

Zeytinbey

Veterinere götürün yakalık takılması gerekli kasimamasi için.yarasi hakkinda da burdan bir şey söylemek zor fotoğraftan anlaşılmıyor çünkü

Tengu

Mantar vs gibi dermatolojik bir şey olabilir veterinere götürmenizde fayda var

Snzlc

birçok cilt hastalığının habercisi olabilir özelliklede mantarın bir an önce veterinere gidin derim

Mantar olabilir fazla yayılmadan bir veterinere gösterin

Ozzey

Merhaba allah vermesin de dedikleri gibi mantar olabilir. Alerji de olabilir. Pire de olabilir. Veterinere goturun goze yakin oldugu icin bir sey sormenizi oneremeyecegim. Goze zarar verebilirsiniz.

syuhel

Mantara benziyordu gibi geldi . Kaşıma durumuda varsa .
Veterinere gösterin başlangıç ise tedavisi kolay olur . Mantardan kurtulmak zor çünkü . Bu arada da batikon surebilirsiniz veterinerd goturene kadar

bdurcak

merhaba herkese teşekkürler cevaplarınız için bugün veterinere gittik ve karma aşısından sonra böyle olduğunu anladık. sanırım bünyesi zayıfladı aşıdan sonra boyunluk taktılar ve bir mantar spreyi verdiler umarım kısa zamanda geçer

Tekirvenusi

Mantar veya alerji olabilir