1 Aylık Kedim Kaka Yapmıyor

Nermintaskin012

Turşu dünden beri kaka yapmıyor sanırım kabız oldu. Günlük 90 ml Süt tozu içiyor. Normalde öğün başına 30 ml suyun içine 1 çay kaşığı gimcat Süt tozu koyuyorum. Mama yemek istediği için az az mama veriyorum günlük 2 tatlı kaşığı falan yiyor. Internnette okuduğuma göre Süt tozunu seyrelttim ve içine birkaç damla zeytinyağı koydum. Başka ne yapabilirim öneriniz var mı?

7 CEVAP

Lunaveelmas

annesi olmayan yavru kediye bakıyorsan daha sık ve uzun aralıklarla masaj yapmalısın biraz kuru mamayla beslenmeye başladıysa kabızlık durumlarında bi kaç kez yaş mama verilebilir yaş mamanın içine de 1 çay kaşığı zeytinyağı ekleyebilirmişsin bende araştırıp öğrendim

Nermintaskin012

Teşekkürler 🐾

Nermintaskin012

Sagolun umarım bir an önce iyileşir 🐾

Lunaveelmas

Rica ederim ne demek

Ozzey

Gecmis olsun umarim duzelir. Masajin disinda poposuna islak bezle peceteyle ovalayin cok hafifce. Ve tesekkurler. Iyi ki varsin

Zeytinbey

1 çay kaşığı zeytinyağı icirebilirsiniz. Direk kuru mama vermeyin yaş mama verebilirsiniz kuru mamayı yaş mamayla karıştırabilirsiniz. Poposuna nemli pamukla masaj yapabilirsiniz bastırmadan tahriş etmeyecek şekilde. Karnına her yemekten sonra oval hareketlerle yine bastırmadan nazikçe masaj yapabilirsiniz. Süt tozunu koyu yapmayın her zamankinden az bir şey daha sulu yapabilirsiniz kabızlık durumu geçene kadar.gecmezse veterinere götürün bebeklerde kabızlık ishallik tehlikeli olabiliyor. Geçmiş olsun

Zeytinbey

Rica ederiz. İnşallah iyilesir 🥰