İç Dış Tek Parazit Aşısı

Pashaoglum

Bu son parazit aşısında yanlış hatırlamıyorsam broodline diye bir aşı yapıldı iç dış aynı sadece enseye yapıldı etkili olur mu dedim kesinlikle etkili dediler ama enseye yapılan damlanın mideye nasıl etkisi olur anlamadım. Bu şekilde yaptıran var mı?

15 CEVAP

Maths8081

Bahsettiğiniz iç dış parazit aşısının normal haptan daha kuvvetli olduğunu söyledi veterinerimiz ben de şüpheye düşmüştüm ismini internetten aratmıştım karnesinden ismine bakın aratın internette

cat_expert

Enseye yapılan dış parazittir, iç parazit aşı veya hap şeklinde uygulanıyor.

Maths8081

Ben yaptırdım daha önce aynen dedikleri gibi enseye yapılan damla ile iç parazit aşısı

Snzlc

iç parazit yapmamışlar anladığım kadarıyla

caglasskn

Evet öyle bir şey var. 2 gün önce bende kedimi iç dış paraziti için veterinere götürmüştüm ve böyle bir yöntemin daha olduğunu söylediler. Hem iç parazit hem de dış parazit için enseye ilaç damlatıyorlarmış. Ama ben ense damlası ile hapı tercih ettim eski yaptıklarının aynısı olsun diye 😺🐾

Ozzey

Koronada kediyi veterinere goturmeye korktugumdan benim de aldigim uyguladigim ilac. Sikinti yok. Ise yarar. Ama yine de ic parazitte en etkilisi hap. Ne asi ne surulen en iyisi hap demisti veteriner hekim de mecbur almistim.

Ozzey

Ben hap iciremiyorum da ondan almistim

Mia_elsaa

Ben asi yaptırıyordum ama kendim evde hap vermeye başladım hapin ucuna biraz malt sürünce direk yutuo kedilerim çok kolay oluyor

Pashaoglum

@cat_expert evet biliyorum daha hep o şekilde yapıldı ama bu sefer böyle yaptılar bende anlamadım.

tyguler

bizimki hep damla olarak yapiliyor nasıl ise yariyor bilmiyorum ama broadline guzel bir ürun diye biliyorum.

cat_expert

Bazı veterinter klinikleri dış paraziti 2 ayda bir iç paraziti 3 ayda bir yapabiliyor, bu yüzden aynı ana denk gelmemiş olabilir, veteriner kliniğinizi arayıp son yapılan ve gelecek aşıların bilgisini alabilirsiniz.

caglasskn

Merak etmeyin yani hem iç hem dış için yapılmış bizim veterinerde söylemişti :)

Pashaoglum

Hap yutarken aşırı stres olduğu için cazip geldi bu şekilde ama bi şüpheyede düştüm.

Pashaoglum

Ahh benimkine hap yutturmak ölüm gibi bırakın maltı salama sarıp verdim yinede yutmadı.

svlcvrm

broadline iç dış parazit damlasıdır hatta en kapsamlı olanıdır diyebiliriz.