Hangi Mama?

Lunasu

Arkadaşlar kısaca özet geçmek istiyorum. Kedim mantar olduğu için veterinere gittim. Veteriner hekim mantar aşısı, bir tane sprey, probiyotik tüp ve proplanın veya royal caninin hipoalerjenik mamasını almamızı istedi. Daha evvel kullanan var mı bu mamaları? Ve şuan ben n&d nin balıklı mamasını kullanıyorum bana n&d nin berbat bi mama olduğunu söyledi… yani ben çok araştırdım bu markayı ve diğerlerini içerik açısından en güzeli bu ve acana. Hatta en son siparişimde Acana kitten mama aldım. Onun içinde çok kötü mama dedi… değiştirmenizi öneririm nacizane dedi. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz? Siz hangi mamaları kullanıyorsunuz? Ve sizce mantar için bu kadar şey vermesi normal mi? Ben iğneyi yaptırmadım açıkçası.. mamayı da almadım. Sprey ve probiyotik olarak aşağıya koyacağım ürünü kullanıyorum o da zaten ishal yaptı çocuğumu. Götürdüm baktılar bişey çıkmadı ama endişelendim ilk etapta. Baya uzun oldu okuyup cevap veren herkese şimdiden teşekkürler 🙏🏻

14 CEVAP

Veterineriniz tavuk beslediğinizi sanıyor galiba bolca tahıl önerip acanaya berbat dediğine göre. Hipoalerjenik mamayla mı geçecekmiş mantar. Hiç düşünmeden başka bir veterinere gitmenizi öneririm.

Serayys

Acilen veterinerinizi değiştirin derim

buduu

n&d ve acanaya kötü diyip rc ve proplan mi önerdi , şaşırdım

Mantar aşısının karaciğeri çok yorduğunu söylüyorlar burda en son seçeneğiniz olsun bence aşı

Mecburiyetiniz varsa tabi ki kullanın. Ama veteriner saçmalamış. Mantar aşısı önererek kolaya kaçmış. Bu konuda değiştirmeniz gerekiyorsa veterineri bence değiştirin.

blue_hpood

royal canin önerdiğine göre pek de güvenmeyin. tahmin edeyim, rc ve proplan satıyor.

theyusra

şöyle bir şey var, evet bu markaların içeriği çok yararlı değil ama kedinize hangisi iyi gelecek bilemezsiniz o yüzden denemeden yargılamak bence fazla tepki göstermek oluyor. pro planın bu tür şeylere karşı çok güzel mamaları var ve kedileri gerçekten iyileştiriyor kendim de bizzat şahit oldum, diğer mamaları bu kadar aşağılaması saçma ama diğerlerinde çok yanıldığını düşünmüyorum. illa sadece en popüler mamalara takılı kalmanıza gerek yok alleva, true instinct, taste of the wild, bravery gibi güzel mamalar da var.

duman_cat_world

Al işte anlaşmalı olduğu firmaları önermiş veterineriniz. Yahu affedersiniz ama siz tavuk mi besliyorsunuz? Resmen kedinize tahıl önermiş veteriner. N&D ve Acana'ya berbat diye kafa nasıl bir zihniyettir?? Neyse...

Acana veya N&D den devam edebilirsiniz kaliteli mamalardır. Brit Care hipoalerjenik serisi de cok güzeldir.

duman_cat_world

Ayrıca hipoalerjenik mamayla mantar geçmez ki, veterineri değiştirin.

Bu arada rc ve proplan falan kedilere iyi geliyor dogrudur. Zaten veteriner serileri herhangi bir hastalikta tercih edilebilir, inkar etmiyorum... Normal satisi olan serileri kotu. Rc nin iceri ile sokak kedilerine alinan alt segment mamanın icerigi arasindan hicbir fark yok. Premium mama aldiginizi sanip alt segmentten bir mama almis ve paranizi bosa harcamis olursunuz. Proplan yine daha iyi.

diablerose

mantar icin en iyi cozum ecosin. ve hic zarari yok. sadece bi maya bu, mantarlari yiyor. tableti ozel hazirlanmis suda eritip o suyla tedavi amacli yikiolar. 4 gun sonra bi daha yikatin hatta. vetler genelde 14 gun bekletio ama kullanim klavuzu 3-5 gun arayla diyor

Lunasu

@Ebrugurkaracayir Aynı şeyleri düşünüyorum ve royal canin içinde iyi bi mama olduğunu düşünmüyorum. Proplan bi nebze daha iyi protein açısından.. şöyle ki ben hep bu veteriner kliniğine gittim ancak bu yeni gelen veteriner hekim bi tuhaf geldi. O yüzden tekrar ona muayene olmak istemediğimi söylemiştim normalde gittiğim hekimimize…

Lunasu

@buduu bende çok şaşırdım… değiştirmeyi yine de düşünmüyorum ama böyle bi kuşku oluştu içimde. Benim dışımda başka bi arkadaşım da aynı şekilde farklı bi veterinere gidiyor o da proplanı önermişti…

Lunasu

@theyusra evet biliyorum ben daha evvel pro plan da royal canin de kullandım ve özel mamaları da var bu konuda kesinlikle önyargılı değilim. Ancak bahsettiğimiz n&d ve acanaya kesin bi dille berbat demiş olması beni bi nebze şüpheye düşürdü. Yani ben yine denemeye devam edeceğim başka mamaları da en iyisi hangisiyse o yoldan ilerlemek en sağlıklısı

Palyaco

Ben o veterinerin nedim daha veterinermi baytarmı sığır etli yada kuzulu kullanmanız lazim bu kadar cahil bir veteriner görmedim