Kedimin Cinsi Ne?

rmysx_

Babasını british shorthair annesini british longhair olarak biliyoruz. Bazen tekire benzetildiği oluyor hatta gittiğim veteriner bile karnesine tekir yazmış. Kedimin gerçek cinsini nasıl anlayabilirim?

20 CEVAP

Tekir. Ankara kedisi gibi de duruyor ama british olduğunu hiç sanmıyorum

Mahmet

Beyaz ya da gri olunca cins yakıştırması yapılıyor hemen, kara kedi olunca bile Bombay deniyor. Ki bombaylarda en nadir ırklardan biridir.
Kedinizin tekir suratlı bir kedi. Ebeveynlerinin british shorthair ve british longhair olduğuna emin misiniz? Seçereleri var mıydı yoksa onlarda başka insanların kafalarına göre ciftleştirdiği kedilerden mi üretilmişti? Siz ebeveynlerini british sanıyor olabilirsiniz ama soyunda başka kedi ırkları, tekirlik filan olabilir. Seçere olmadan bunları bilemeyiz, bir anlamı da yok zaten kedi kedidir.

Thesudeaskin

Britishler daha yuvarlak ve tombiş suratlı oluyor. Sizin kediniz kırma büyük ihtimalle.

gulgez06

Ankara ya da van kedisi kırması scotish straight ve british kedilerin kulakları bu şekilde uzun ve büyük olmuyor. Bir kediye tamamen british demek için 4 atası brtish çiftleşmesi olması gerekiyor.

duman_cat_world

Beyaz tekir cok görmedim. Kediniz bence bir British.

Nermintaskin012

British gibi duruyor ama yüz yapısı da tekiri andırıyor kararsız kaldım

kediuzmani

schottish straighte benziyor tekir değil bence

rmysx_

@lunaveelmas anne ve babasını sadece fotoğraftan gördüm o yüzden emin olamıyorum

Zeytinbey

British ve tekir kırması olabilir

Lunaveelmas

Babası british shorthair annesinin britis longhair olduğuna eminsen zaten tekir olması imkansız

rmysx_

@mahmet anne ve babası hakkında tek cinslerini sormuştum o kadar bir de sadece fotoğrafta görmüştüm o kadar bazı sebeplerden dolayı yakından da görememiştim. Neyse cinsi ne olursa olsun sorun değil ama yinede merak işte

yyagmmurrrrr

gen tablosu çıkarttırabilirsiniz bazı klinikler kan alıp soy ağacına bakıyor hangi ırk olduğu o şekilde netleşir

Kurta057

Tekir olduğuna üzüldün mü yoksa ne fark eder ben anlamıyorum kedinin huyu önemli bu kadar basit yani

kediuzmani

büyüdükçe yüz hatları dahada yuvarlak olma ihtimali var

rmysx_

@Kurta057 kedimi seviyorum eğer tekirse de üzülmem tabiki sadece british olarak bildiğim için gerçek cinsini merak ediyorum