Sokaktaki Canlar İçin Mama Önerisi

sokaktakiler için yavru kedi maması arayışındayım önerilerinizi bekliyorum

13 CEVAP

Sokaktaki canları düşünmeniz güzel. Ben onlar için pirinç haşlayıp üstüne yumurota kırıp beraber pişirip haslanmis tavuk ile karistirip dağıtıyorum. En iyisi olur.

Nermintaskin012

Dr sacchi, mystic,golosi, felicia gibi markalar nispeten daha iyi içerikli bütçeniz varsa bunlardan birini seçebilirsiniz. Bütçe daha düşük ise enjoy, pawpaw, bestpet, proline olabilir

Palyaco

Ben mytic alıp herhafta veriyorum guzel yiyiyorlar

Bobur

liva bestpet micho vancat

Ozgvl

Ben pawpawın balıklı yetişkin kedi mamasını kullanıyorum kedilerime bir sıkıntı yaşamadık ayrıca kuzenimde sokak kedileri için kullanıyor. Önerebilirim.

gulsump

Econature de verebilirsiniz

diablerose

zeyneppatidostunun tarifi super bence. haslanmis pirincin sicagi devam ederken yumurtayi icine kirinca onun sicaginda piser mis gibi. yerli mamaya hic guvenmiorum

ousanuss

Mystic

haticeseven

bonnie pawpaw mystic

Patilehayati

mystic
dr. sacchi
obivan
mito
boncaibo
pawpaw

Palyaco

Mytsic tavuklu yetişkin bayiliyorlar

Warriorsans

Evde yapmayı deneyebilirsiniz yaş benim hem sokaktaki hemde evdeki kedimin en sevdiği ödül mamasından bile daha çok sevdiği yaş mama tarifini veriyorum
500 gr tavuk ciğeri, 500 gr tavuk eti( ben genelde kasaptan artıkları rica ediyorum) 1 havuç 1 kabak 1 patatesi minimum suda haşla. Altını kapatır kapatmaz 1 adet yumurta ekle kabukları da koy. 1 tatlı kaşığı zerdeçal ekle eğer varsa biraz ıspanak semizotu gibi yeşilliklerden de ekleyebilirsin. Hepsini rondodan geçir kıvamı baya akışkan oluyor ilk başta ki kediler akışkan şeylere bayılır. Dolapta 1 gece bekleyince koyulaşıyor. Bu tarifle 12 karton bardak mama çıkıyor buzlukta saklayabilirsin. Hem hazır mamalara göre çok daha uygun fiyatlı hemde çok sağlıklı. İçeriğine pirinç, nohut, mercimek, kinoa gibi şeyler de elinde oldukça ara ara katabilirsin balıklı vs de yapabilirsin ama daha maliyetli olur

citirannesi

Baktığınız kedi sayısı çok ise maalesef pek içerik düşünülemiyor. Ne kadar çok hayvan beslersek o kadar iyi oluyor. Energy, mercy önerebilirim.