Kedimin Cinsi Ne Acaba?

acabayeg

Yardımcı olur musunuz?

17 CEVAP

Mahmet

Tortoiseshell desenili bir kedi. Tortoiseshell deseni çoğunlukla safkan olmayan kedilerde görülür.
Uzun, kürkü tortoiseshell desenli bir sokak kedisi bence.

Aslideniz23

Tortishell kürklü tekir kedi benim bebeğimde tortishell desenli genelde insanlar tarafından çirkin ördek yavrusu olarak anılıyorlar renkleri kargacık burgacık olduğu için ama bu kürk rengine sahip kediler bana çok eşsiz ve güzel geliyor inşallah ömrüde tüyleri kadar uzun olur

Snzlc

cinsi nedir bilmem ama kırma olduğu kesin ve çoook tatlıııı

sultansbutler

domestic longhair

Tekirvenusi

Tortoiseshell cinsi

Azemm

Tortoiseshell kürklü tekir kediye benziyor. %99 öyle. Maşallah, kılı

Azemm

*kılı kadar ömrü olsun inşallah

6_zeytin

Çok güzelmiş tipe bak ya

Esims

Maşallah çok tatlı🧿😍

Cat Scanner diye bir uygulama var kedinizin belirgin (kuyruğu renkleri vs tam görünecek şekilde) 3-4 resmini oraya yükleyip cinsini bulabilirsiniz ☺️

Merak edip sizin için o uygulamada denedim,
*Domestic Long-Haired Cat
*Tortoiseshell Cat olarak belirledi ☺️

diablerose

Çok guzel 😍 cinsi uzun tuylu tekir kedi :) adı ne bu tatlışın

acabayeg

Çok teşekkür ederim herkese. İsmi sufle 🤭

Thekedi

@hadeyan Ragamuffin, 1990 yılında Amerika’da Ragdoll türü kediden türetilmiş tamamen farklı bir kedidir. Tekir gibi bir kedi değildir. California’da yetiştiricilerin farklı bir kedi elde etme umudu ile İran, Himalayan ve yerel uzun tüy genine sahip kedilerin çiftleştirilmesi sonucunda meydana geldiği bilinmektedir. Diğer kedi ırklarına göre oldukça az olmasından dolayı pahalı bir kedi ırkıdır. Tür ilk olarak 2001 yılında kedi dernekleri tarafından resmen tanınmıştır. Türkiyede ragdoll yetiştirici si 1-2 kişi duydum ama ragamuffin yok, ragamuffin sadece 20 yıldır dünyada kabul görmüş bir kedi.

Kediniz tortoiseshell kürk desenli bir sokak kedisi.

Hadeyan

Küçükken ırk belirlemek zor çünkü pek çok karakteristik şey daha büyüdükçe ortaya çıkıyor. Göz renkleri oturuyor, kuyruk tüy ve biçimleri değişiyor vs vs

Tortoiseshell diyenler olmuş. O kedinin renk türü arkadaşlar cinsi değil.

2'den fazla renk barındıran, çok renkli kedilere "calico kedi" denir. Ancak bu renklerin bulunma desenleri değişir. Sizinki desen olarak kaplumbağa kabuğu desenli calico bir kedi.

Ancak bu sadece renginin sınıflandırması (nasıl sarman bir renk sınıflandırma adı ise ancak cins adı değilse bu da öyle. maalesef bunlar ülkemizde yıllardır yanlış anlaşıldı).

Cinsine gelirsek bence kırma, Fakat büyük oranda Raggmuffin cinsi. Raggmuffin, tekir gibi bir sokak kedisi cinsidir. Tekir ile akrabadır. Tekir olmayıp, raggmuffin olmasını tüylerinden, kuyruğundan ve tavırlarından anlarız.

İnternete "calico raggmuffin" yazınca çıkan bazı sonuçlar sisin bızdığa epey benziyor.

https://d2j6dbq0eux0bg.cloudfront.net/images/16219975/1065204829.jpg
https://pet-uploads.adoptapet.com/1/9/3/103329122.jpg

Kucakta gezmeyi seviyorsa ve tırnak, diş çıkartma huyu yoksa bir de iştahlıysa (gerçi dişi ise çok iştahlı olmayabilir) bilin ki gen havuzunun azımsanmaycak bir kısmı Raggmuffin :D

Benim oğlan da Sarman bir Raggmuffin çünkü :D