Kedim Kumunu Kazmayi Birakmiyor

simbakedi

merhaba arkadaslar. kedim tuvaletini yaptiktan sonra cisinin ya da kakasinin ustunu kapatirken cok zaman harciyor. kapamaya calisirken de hep kum kabina patisini suruyor ve biz bu sese uyaniyoruz bir gecede 2-3 kere. giriyor cikiyor tekrar kapamaya calisiyor ustunu. eskiden boyle degildi. kumu mu begenmedi desek cok uzun zamandir bu kumu kullaniyoruz. boyle bir durumla karsilasip da cozmus olan var mi? yoksa biz kafayi yiyecegiz her gun uyanmaktan :D bu arada kedimin cisinde ya da kakasinda hic sorun yok.

39 CEVAP

Renklipati

Bazan çok kazıyorlar inşaat yapacaklar sanki :)) bence kumunu biraz daha fazla koyun azalınca bizimkisi öyle yapıyor o yüzden ben daha fazla dolduruyor um dikkat ediyorum okadar sonuna kadar kazamıyor

simbakedi

@Renklipati 16L kum var kabinda. zamaninda acaba niye boyle yapiyor az mi geliyo diyip 24L koydum yine yapiyor :D 2 aydir her gun bu sese uyaniyoruz ailecek valla bundan sonra 2 paket kumu daha var sonrasinda kumunu degistiririm belki.

AdaCoco

kumunu değiştirin bilemedim ki. kazı çalışması yapıyordur belki arkadaşlarıyla beraber

simbakedi

@AdaCoco kapisina kilit vurcam gorecek hahahshdhf valla cileden cikariyo bazen bu kedi beni
@Renklipati o haylazliginin bitmesini 6-7 aydir bekliyoruz bi bitemedi :D yakinda biter insallah bekletmesin bizi daha

simbakedi

@serakrtls yok kapatiyor zaten sorunumuz yok ama hep kum kabina vs carptiriyor patisini ve cok ses cikiyor. kapattiktan sonra devam etmesi sorun zaten o yuzden sordum.
@Betulb97 oyununu oynasin da kumla oynamasin bari :D
@BusraLuti ben de oyle dusunuyorum bize kokmuyor kumu ama o daha iyi koku aldigi icin boyle yapiyor sanirim. kalan kumlarini da bitirip baska kumlara gecicem cok sagolun
@buduu ayni hareketi her gun yapip bizi uyandiriyor valla. cok sagolun

Renklipati

Kediler işte birşeye taktımı takıyor zamanla vaz geçiyor, bizimkisi bir ara oyuncak taşıyıp götürüyor du kumuna saklıyor du Allah'tan bıraktı bunu belki sizinde bir müddet sonra bıkar da yapmaz kazma işlemini haylaz oğlan :))

AdaCoco

söyleyin çocuğunuza gitsin inşaatta yardım etsin😶evinizde yapmasın kazı çalışmasını.

Anonymus998421

Kazma içgüdüsü bütün kedilerde vardır.Bunun bir sorun olduğunu düşünmüyorum kakasını kapatmaya çalışıyor sadece.

Betulb97

Oyuncu kediler seviyor galiba kumuyla vakit geçirmeyi :)

BusraLuti

benimkilerde her tuvalet sonrası çok uzun kapatmaya uğraşıyorlar bazen alt kata ulaşacaklar sanıyorum :D tuvaletini yaptıktan sonra dönüp dönüp tekrar girip kapatmaya çalışıyorsa kum kokuyu hapsetmiyor olabilir kokuyu kapatamadıklarında bunu yaparlar gibi bir şey okumuştum

buduu

Özellikle kaka yaptıktan sonra patilerini kutuya çarptıra çarptıra kapatıyor budu da hele bazen çok fazla ses çıkarıyor normal olduğunu düşünüyorum bir de kumu azsa da yapıyor olabilir ne cok ne az koyun

yalkuzak

merhaba, benim oglum da aynısını yapıyor dönüyoe dolaşıyor tuvaletin yanındaki duvarı bile patisiyle temizliyor kumu kapatır gibi, veteriner temizlik içgüdüsüyle yapıyor demişti bir sorun ya da sıkıntı degilmis 🤷🏼‍♀️ fazla titizlikten yani

simbakedi

@baytek gerçekten çok titiz bir kedi ama bu titizliği mahvediyor bizi :D

simbakedi

@blue_hpood belki de kum cok kokuyu tutmuyordur emin degilim. degistirmeyi dusunuyorum bu iki paketten sonra. bizim evde bir koku yok ama demek ki onu rahatsiz ediyor. daha iyi koku alabildigi icin.

simbakedi

@blue_hpood feles kullaniyorum tozsuz diye icim rahat koku sorunu da yasamiyoruz ama o aliyo sanirim. tozsuz bulursam guzel bir sey inceleme gibi atarim buraya hemen. birkac kum deneyip hicbirinden yarar gormezsem topaklanan pelete gecmeyi dusunuyorum. hep birlikte bakariz :D