Kedimin Cinsi Nedir?

dnzdnz07

Merhaba, kedimi dün sahiplendim. Bana british shorthair silver olduğu söylendi, ancak kedi cinslerinden pek anlamadığım için size de sormak istedim. Anne baba hakkında bilgim yok maalesef. Kedimin cinsi sizce nedir?

8 CEVAP

Bu kürk rengi ile British shorthair silver değilde british shorthair silver tabby olur.
Çene yapısı ince ve üçgen bir şekilde geliyor.
Googledan british shorthair suratlarına bakın sizinkiyle alakası olmadığını görüceksiniz.
Kulakları az çok britishe benziyor bence kediniz kırma, suratından dolayı tekir kırmasıdır diye düşünüyorum.

Thekedi

Bencede suratın gayet tekirlik var. Bu kadar sivri surat olmaz. İran, british, scottish üçlüsü aynı kedi ailesine ait yüz hatlarını ve yuvarlaklığını sağlayan genlerde aynı mutasyon vardır. British × scottish ten böyle bir surat çıkıcağını sanmıyorum.

Hilalllllll

Bende tarama uygulaması vardı onda
British shorthair yazıyo bence çok benziyor gözlere bak MAŞALLAH ❤️

Üretici değilse tekirle çiftleştirme bilir diye düşündüm, scottishle kırma olsa bile suratı böyle olmazdı bence.
Scottish × british ten böyle ince üçgen surat çıkmaz.

Suratının üçgen olaması dışında kürk yapısında british ya da scottish gibi değil gibi duruyor. Daha kadife gibi görünen sıkı, kalın kıllı, kırıksız bir kürk yapısı olması lazım.

Seymaaacaan

Kedi tekir kırması falan değil. Üreticiler tekirle kırmaz.
Kediniz british shorthair değil. Safkan britishler tr de zor bulunan, çok çok pahalıya satılan kediler. Sizin kediniz scottish straight. Yani genlerinde british ve fold olan bir kedi.
Rengi whiskas gibi tabby olduğu kesin

Seymaaacaan

Yusyuvarlak top gibi yüzü olan british scottish anne babadan sivri yüz yavrular çıkabiliyor illa hepsi yuvarlak olucak diye bi şart yok. Ha belki iran olsaydı hepsi yuvarlak surat olabilirdi.

Ayrıca kedinin tekirle alakası yok.

Bristish ile tekir birlesimi gibi...