Kedime Bir Sey Mi Oldu?

yuwin

3 saat once 2 aylik kedimi asiya goturdum karma asisi, biraz aglamisti, arabada da gelirken cok korktu normalde hic miyavlamaz cok miyavladi arkama saklandi. 1 saat once uyudu simdi kaldirdim oyle bir miyavladi ki gormeniz lazim, simdi suyunu icti yuruyemiyor dusucek gibi oluyor ne yapmam lazim?

6 CEVAP

fesukate

karma aşıdan sonra bir iki gün biraz halsizleşmeleri normal diye biliyorum, eğer bir günden sonra normale dönmezse veya yemesinde ve tuvaletinde problem olursa veteriner hekiminize danışın, gerekirse kliniğe götürün derim. ve kliniğinizin güvenilirliğinden emin değilseniz başka bir hekime de danışabilirsiniz. ama dediğim gibi veteriner bana da karmadan sonra biraz halsizleşebilir demişti o yüzden başka bir şey olup olmadığına zamanla dikkat edim derim. çok geçmiş olsun, umarım bir sorun oluşmaz.

gmzyrl06

Aşı etkisiyle olmuş olabilir veya aşının içindeki bir şeye alerjisi olabilir ama veterinere götürseniz daha iyi olur

Anonymus998421

Hem aşı olmuş bir de araba yolculuğu vs stres yapmıştır.Kendiliğinden düzelmezse veterinere tekrar gösterebilirsiniz.

crnpyrz

2 aylık kediye karma aşı yapılıyor mu? Benim kedimde 2 buçuk aylık iç dış parazit yapıldı 2 gün önce iğne olarak, karma aşıları için daha erken dedi veterinerimiz bilemedim

cat_expert

Aşı ve sonrasındaki yolculuktan strese girmiş büyük ihtimalle, aşının yan etkileriyle birlikte yaşanan stres bu tür durumlara neden olabilir loş ve serin bir ortam yaratın kedinize yarına kadar fazla ellemeyin toparlayacaktır.

Gimlihanim

Karma aşı için bana da biraz küçük gibi geldi. Ağır gelmiş muhtemelen. Veterinerinizle irtibatta olmalısınız bence.