Kedimin Kuyruğu Normal Mi?

inferi0r

Arkadaşlar birkaç gün sonra 5 aylık olacak kedimizin kuyruğu bize fazla uzun geliyor.
Bize diyorum çünkü evdeki diğer kedimizle ve gördüğümüz diğer kedilerle kıyaslayınca böyle geliyor.
Kendi gövdesi kadar kuyruğu var :)
Size normal mi?
Annesi sokak kedisiydi ve kuyruk boyu normaldi :)
Son fotoğrafta yanında 1 yaşındaki kedimiz var ve gördüğünüz gibi 4 buçuk aylık kedimizin kuyruğu onunkinden uzun :)

22 CEVAP

Anonymus998421

Uzunmuş vallahi.Ama kötü bir şey değil.Bazı kedilerin uzun oluyor bazılarının ise kısa her kediniz yapısı farklıdır.

sforselin

Marsupilami diye bir çizgi film vardı 😸 Kendisinin lakabı falan yoksa bi düşünün bence 😸
Büyüdükçe muhtemelen vücuduyla daha orantılı olur.

Hilalllllll

Cinsinden veya ırkından olabilir

Renklipati

Aynen baya uzunmuş :) dikkat ediyorum bazan sokak canları na kuyruklar hep farklı hele bir kedi var minicik kuyruğu var onunda

cat_expert

Evet biraz uzun, gen havuzundaki bir atasından kaynaklıdır, gen havuzunda sadece anneye bakılmaz seceresindeki herhangi bir kedinin gen havuzundan aldığı bir gen bu duruma neden olabilir sağlık açısından bir sorun yaratmaz.

Lunaveelmas

Uzun ama cinsinden kaynaklıdır çok tatlı maşallah 😻

Ballicorekkk

Sorun var mı yok mu bilmem ama aşırı tatlı😂😂

gmzyrl06

Uzun ama korkulacak bir şey değil bence büyük ihtimalle genlerden olabilir

Zeytinbey

Bazılarının kuyrukları kısa bazılarınınki uzun oluyor bir sorun yok korkmayın. Benim kediminki de mesela kıvrık , kangal köpekleri gibi geziyor ortalıkta :D

simsek_sevval

Aradığım soruyu buldum kedimin kuyruğu çok uzun ve tüylü tilki gibi biz de çok düşündük neden böyle diye yorumlar benim de içimi rahatlattı :) çok ç

Basakdd6

Tuhaf görünüyo ama bi sıkıntı yok bence😄

Gimlihanim

Uzunmuş sahiden😅 ama sanmıyorum bir problem olduğunu. Yani kediden kediye değişir heralde. Foldlarda kısa ve kalın kuyruk eklem rahatsızlığı belirtisi olabiliyormuş. Ama uzun kuyrukla ilgili hiçbir şey duymadım açıkçası.

Phoenix3

Baya uzunmuş cidden :D Ama bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum her minik birbirinden farklı, özel ve güzel 😻

inferi0r

Cinsle ilgili tahmin varsa alabilirim.
Gerçi annesi normal bir sokak kedisiydi yani :)

inferi0r

Evet sadece annesine bakılmadığından babasını ve atalarını bilmemiz imkansız olduğu için buradan sordum :)