Acill

Ecepablo

Arkadaşlar köpeğim asla kuru mama yemez bana aç bırak yer fln dediler veterinerde öyle söyledi dün hicbise vermedim kuru mama yedi 10,15 tane bugünde hiç yemedi sizce tavuk göğsü alıp verebilirmiyim bundan sonra?zayıflamaya da başladı

15 CEVAP

theyusra

tavuk göğsü alıp verirseniz bir daha hiç yemez, sadece 1 günle olacak iş değil bu en az 3 gün başka hiçbir şey yememesi lazım

simbakedi

allah askina su kopegi mamaya alistirin artik ne kadar zaman oldu yazik

Anonymus998421

Kuru mamayı beğenmemiş olabilir.Dediğiniz gibi yaş mama,tavuk göğsü vs verebilirsiniz.Eğer yeni sahiplendiyseniz belki alışma sürecinde olduğu için streste olabilir.

End_19

Bizim ki ev yemeğini tattığı için kuru mama yemiyordu yani yemeyi tamamen bırakmıştı. Bizde inat ettik 3 gün boyunca aç kaldı 3. Günün sonunda pes edip yemeye başladı. Sabredin derim. Köpeğim küçük ırk

FfUuRrKkAaNn

arkadaşlar saçmalamayın lütfen aç bırakmayın kuru mamasını sevmemiştir başka mama deneyin yaş mama veya etle karıştırılarak verin

deniznergis

Hergun bisküvit kraker yenirmi bende olsam yemem bu kuru mama inadından vaz gecin patili dostunuzun sevdiği yiyecekleri verin ki hem sağlıklı hemde mutlu olsun

Ecepablo

Hergün tavuk et verirsem sağlıklı olurmu bilmiyorum./

eneskolon

Ben kuru mamaya alışsın diye vermedim 3 gün yemedi kedim 4. Gün inadını kırdı biraz daha bekleyin

Lils

Aç bırakın bir şey olmaz. Önünde sadece kuru mama olsun acıkınca yer. Alıştıktan sonra bir süre daha tavuk vs. vermeyin. Tamamen alışınca vermeye başlayabilirsiniz.

Palyaco

Kuru mamaya zeytinyağı dokun 1 tatlı kaşığı bakin nasıl yiyicek

Zeytinbey

Üstüne haşlanmış tavuk suyu gezdirebilirsiniz kuru mamanın

Mamayı değiştirin belki sevmemiştir

deniznergis

Sevebilecegi bir kuru mama bulmaniz lazim damak tadina uygun.kaliteli bir kuru mama şart et suyu olur kemik haşlayın tavuk göğsü olur icerisine biraz ekmek doğrayın makarna pirinç bizim küçük ırk kopegimizi boyle besliyoruz rc marka mamasi var onuda severek tüketiyor .

Ozzey

Merhaba tavuk verirseniz ilerde mantar olabilir. :(( mamaya alistirin.

Phoenix3

Bence farklı mamalar deneyin çok seçici bir köpek olabilir. Ama birkaç gün aç bırakın yemeye başlar yüksek ihtimalle düzene girdikten sonra da tekrar kilo almaya başlar zaten ama ısrarla yemiyor ve zayıflamaya devam ediyorsa tekrardan mutlaka veterinere danışın o halledemezse başka bir veterinere sorun