Kuslarla Ve Kaplumbagalarla Anlasabilen Kedi İrki Biliyormusunu?

Merhaba her kedinin karakteri ayri oldugunu dusunuyorum varmi bildiginiz irk?

9 CEVAP

Zeytinbey

Evet her kedinin karakteri ayrıdır bunun cinsi ile pek alakası yoktur. Genelde cins kediler sakin olur derler ama bize gelen çoğu cins kedi tekirlerden bile hareketli ve hırçın. Bazı tekirler de miniminnoş sakin uysal. Yani bu kedinin kendi mizaciyla alakalı bir durum. Iyi anlaşmasını sağlamak için yavru bir kedi alıp alistirabilirsiniz ama bu sakıncalı bir durum bence çünkü kuşlar kedilerin avlaridir yavruyken bir şey yapmayabilir ama büyüdüğünde bu durum değişebilir. Gozlemlemeniz lazım tamamen. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yani böyle bir ırk yok sanırım karakterle alakalı bir şey bu. Tekir bir kedim var huyu köpek gibi gel diyorsun geliyor yat diyorsun yatıyor evde ki herkesle çok iyi anlaşıyor kendini savunmak için bile tırmıklamaz. Ve huyları büyüdükçe anlaşılıyor ama arkadaşında dediği gibi kediyi ufakken alıp alıştırırsanız alışıyorlar emin olun. Çünkü 3 kedim bir kuşum var ufakken alıştırdığım için sorun olmadı.

O şekilde bi ırk olması imkansız kedinin karakterine bağlı :)

Ebranur

Diğer türleri bilmiyorum ama tekirlerin anlaşmadığı kesin koca akvaryumdaki kaplumbağayı rahat bırakmıyor hep akvaryumun üstünde :)

Ebranur

Diğer arkadaşlar tekir kedilerinin çok uslu olduğunu söylemiş ahahhaha şaşırdım
Bizimki biraz yaramaz ve kuşlarımız vardı onları da rahat bırakmıyordu bi tanıdığımıza verdik kuşları o derece .

Thesudeaskin

British ya da Scottish kediler iyi anlaşıyor genel olarak ama tabi biraz da kedinin karakter özelliklerine bağlı.

Ozaman yavru kedi eve almiycam 3 ve 4aylik eve getirsem ?

simbakedi

kedi karakterine bagli sakin denilen british kedisi olan arkadasim var tam bi canavar kedi. ayrica cok iyi gecinmesini de beklemeyin 3 gun iyi gecinir 4. gun icgudusel saldirir yani kedi bu

Merhaba benim bir kedim var sahiplendirmek istiyorum. Huyu çok iyi bir kedi kuzenimin kuşuyla çok iyi anlaşıyoruz ama kaplumbağa hakkında bir şey söyleyemeyeceğim. Eğer kedi sahiplenmek istiyorsanız düşünebilirsiniz ilanı mevcut