Covid Acil

Arkadaşlar İnsandan Köpeğe Virüs bulaşıyormu kesin bilgisi olan varmı?

7 CEVAP

duman_cat_world

Bir kaç vaka var ancak kesin bir şey söyleyemeyiz. Annem doktor az önce sordum çok risk yokmuş. Yine de çok köpeğinizle temas etmemenizde yarar var. Çok geçmiş olsun Allah acil şifalar versin. 🙏

Hilalllllll

Bizde girmiştik karantinaya veterinlere sordum yok bulaşmaz demişti sadece siz eleyip sonrada o köpeyi gidip başka birisi ellerse onada bulaşma riski var eşya gibi düşünün çok geçmiş olsun 🐾

koalandalago

WHO'nun aciklamasina gore boyle bulasan birkac vaka gorulmustu.Veterinerinize danismakta fayda var.
www who int / news-room/q-a-detail/sars-cov-2-evolution#:~:text=SARS%2DCoV%2D2,CoV%2D2%20virus.

Ozgvl

Eldivensiz ve maskesiz yaklaşmadım**

Teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için

blue_hpood

eğer bizlerden onlara geçiş yoksa hayvanlarda nasıl vaka görülüyor? tuhaf..

Ozgvl

Çok nadir olarak görüldüğünü duymuştum. Ben de geçirmiştim olabildiğince uzak durdum. Mamalarını felan verirken eldiven maskeyle yaklaşmadım nolur nolmaz diye. Siz yine de önleminizi alın. Çok geçmiş olsun🙏🏽