Köpeğimle İlgili Genel Sorunlar

dvdXDog

soracağım sorular;

1-Bizim yediğim yemeklerden neden yemiyor

2-Yerde gördüğu her şeyi yiyor.Bunun çözümü ne?

3-Evde yalnız bırakabilir miyiz?Ne gibi tedbirler almalıyız?

4-Bahçede ne zaman beslemeliyiz

5-Evde yalnız kalırsa max ne kadar süre kalabilir?

3 CEVAP

Yerde gördüğü yer şeyi teddy'de küçükken yiyordu ağzına bir şey aldığında kızın ve agzindakini elinizle çıkarın

Zeytinbey

1- sizin yediğiniz yemeklerden yememesi gerekiyor zaten. Biz yemeklerimize biliyorsunuz ki baharatlar katariz salça katariz soğan sarımsak yağ vs. şeyler bunlar kedi köpekler için çok zararlıdır. Arada yağsız tuzsuz tavuk et vs haşlayıp verebilirsiniz.

2- köpekler meraklı olduğu icin gördükleri çoğu şeyin tadına bakmak isterler bunun için ortalıkta ıvır zıvır bırakmayın ağzına bir şey aldığında yüksek ve tok bir sesle hayır diyin. Agzindakini çıkarın yutmasını engelleyin. Çoğu yabancı cisim yutma vakası ameliyatla sonuçlanır.

3- çok küçük değilse 3 4 saatte bir besleme gerekmiyorsa mamasını suyunu dolu tuttuğunuz sürece siz işteyken sabahtan akşama kadar evde kalabilir fakat köpeklerin sabah akşam dolastirilmasi gerekiyor biliyorsunuz tuvalet ihtiyaçlarını karşılamaları icin. Evde kırılacak , üstüne düşecek şeyleri kaldırmaniz gerekir ki çocuğa bir zarar gelmesin camları pençeleri de kapalı tutmalısınız nolur nolmaz diye.

4- köpeğiniz çok küçük değilse ara ara bahçeye çıkarıp günden güne bahçeye alistirabilirsiniz bir anda bahçede bakmaya başlarsanız ortam değişikliğinden stres olacaktır. Ufak ufak alistirmaniz gerekir.

5- sabah akşam dışarı çıkıp ihtiyaçlarını karşılamasi gerektiğinden uzun süre yalnız kalamaz. Tabi her gün dolastirip mamasını suyunu tazeleyecek birisi varsa o şekilde kalabilir

Superisi814

Merhaba,
Sizin yediginiz yemekler onlara uygun degil.Tuzlu , baharatli yemekler böbrek ve karaciğer düsmani, sekerli yiyecekler diyabet ve göz rahatsizligi davetcisi..Gerçekten sağlikli bir sekilde kendi ömrünü yaşamasıni istiyorsanis , yedirmeyin.Yoksa sinsice hastaliklar sağligini bozar.

Muhtemelen küçük ve egitimsiz.Bunu engellemelisiniz egitimle , ileride kötü sonuçlara sebebiyet verebilir.k9 egitiminde top yutarak ölen kurt köpeği oldu komşumun
Siz izin verdikce yapmaya devam eder

Evde yalniz birakabilirsiniz.Ama bu yasiyla alakali.Örnegin evinize yeni grlmis bir yavruysa geri döndügünüzde her yeri talan etmis olabilir.Yalnizliga alismamissa psikolojisi bozulabilir uzun vadede yalniz birakirsaniz
Tuvalet egitimi vermediyseniz ve yasini da bu egitime dahil ederek hesapsizca uzun sure evden gittiginizde dönüşünüzde eve tuvaletini yaptigini gorebilirsiniz

Kopeginiz ev kopegi mi bahce kopegimi olucak karar verin
Max yalniz kalma suresi yasi ve tuvalet egitimiyle ilgilidir.
Ote yandan egitimi olsa bile 12 saat yalniz biraktiniz diyelim bu ona iskencedir