Düşmüştü Sağ Taraf Sıkıntılı Bana Yardımcı Olurmusunuz

Siyamm

7-8 gün önce kedim pencereden düşmüştü Allah'a şükür kırık veya kanama olmadı büyük şok geçirdi Yen'i Yen'i kendine geliyor ben şehir dışında olduğum için görüntülü aramalarda görüyorum gayet iyi yemesi içmesi düzelmiş tuvaletini kendi yapıyor ama sağ ön ve arka Patisinde hissizlik varmış ayak değil pati sadece çünkü yürüyor ama pati oynak tırnağını çıkarıp tırmanamıyormus sadece sağ taraf veteriner kısmi felç olabilir ama geçedebilir demiş bu durumu yaşayan var mı acaba geçer mi yoksa kalır mı iyileşmesi için ne yapmalıyız ??

6 CEVAP

Benim1kedimvar

Basima geldi. Hemen kafes tedavisine baslayin. Kucuk bir alandan baska bir yere cikmasin. Kanepeye falan cikmasin sadece duz bir yerde kalsin. Gece yaninda kalin. Yogurt verin . suyunu ekstra siringayla verin .

Benim1kedimvar

Basima geldi. Hemen kafes tedavisine baslayin. Kucuk bir alandan baska bir yere cikmasin. Kanepeye falan cikmasin sadece duz bir yerde kalsin. Gece yaninda kalin. Yogurt verin . suyunu ekstra siringayla verin .

Siyamm

Yemek yiyor suyunuda kendi içiyor şırıngayla veriyorduk önceden şimdi kendi içiyor kanepeye çıkamıyor zaten patisini geçiremediği için güçlendirmek için ne yapmam lazım kafes onu sıkar bence anlamadım pek biraz açıklarmısınız

Benim1kedimvar

Kafes tedavisi illa kafeste olmasına gerek yok küçük bir odada kalabilir ama odada eşya yoksa . Mesela bizde antrede kalmıştı kedim . Gece gündüz hep yanında kaldım . Antrede hiç eşya olmadığı için daha çabuk iyileşti . Kanepeye çıkmaması yetmiyor . Çıkmaya çalıştığı zaman iyileşmesi daha da zorlaşıyor . Benim kedim de mamasını suyunu içiyordu ama ona ek olarak şırıngayla su vermelisiniz . Ayrıca yattığı yer halı olmamalı yumuşak bir ZEMİN hazırlayın ama yün yastık vs gibi değil . Umarım anlatabilmişimdir .
Ayrıca en büyük etken SEVGİ .

pongul

ilikli kemik haşlayıp suyundan şırıngayla verin. kemikleri için.

Siyamm

anladım çok teşekkür ederim suan yürümesinde bi sıkıntı var mo kedinizde