Elimi Köpek Issırdı ?

Lunaveelmas

Sokak köpeğini seviyordum birden çok fena ıssırdı baya da bi kanadı enfeksiyon kapar mı acaba suyu değdirince yanıyor yıkadım ama kanaması bile yeni durdu

15 CEVAP

cat_expert

Gözünü korkutmak gibi olmasın ama tek aşı da değil kuduz aşısı 4 doz yapılıyor farklı günlerde. Köpeği karantinaya aldıramıyorsan mecburen aşı olmak zorundasın, kuduz tedavisi olmayan ölümcül bir hastalıktır şakası yoktur.

Thekedi

Kuzduzun gerçekten şakası yok, ısırmadan mümkünse 8 saat içinde en geç 24 saat içinde ilk aşı vurulmalıdır.
Belirti göstermeye başladıktan sonra tedavi olurum filan diyemezsiniz. Bugüne kadar belirtiler ortaya çıktıktan sonra kurtulan sadece altı vaka rapor edilmiştir.
Merkezi sinir sistemine direkt etki ediyor beyne kadar ulaşarak, beyni iltihaplandırır.
Risk almayın.

Esma78

Sabunlu suyla yıka çok derinse bi sağlık ocağına gidebilirsin

cat_expert

Belediyeye haber verip hastaneye gitmelisiniz, köpeğin karantinaya alınıp takip edilmesi gerekir.

Sizin için de yara temizliği ve kuduz aşısı yapılmalıdır, olayı hafife almayın köpek ısırıkları ciddi bir konudur.

Lunaveelmas

Köpeği de ilk defa görmüştüm ama alışkınım aslında hastane kadar gider miyim bilmiyorum ama sanırım bu seferki fazla derin durup durup kanıyor

Tehlikeli olabilir bir hastaneye gidin isterseniz

blue_hpood

kuduz aşısı olmalısınız.

Leoteo

Kuduz aşısı şart devlet hastanesine gidip aşı yaptırmanız lazım kuduz mikrobu ölümcül çünkü

Lunaveelmas

Yaa aşı en büyük hobim napcam ben ya

Lunaveelmas

Fobimm*

Lunaveelmas

Gerçekten psikolojik aşıdan fazlasıyla korkuyorum okulda bile aşı yapılırken kaçmıştım tetonoz aşım felan bile yokk acımıyor zaten elim ama bilemedim

Lunaveelmas

Gidiyorum şimdi acile :((((

gokceoztel

doğru hastaneye

Gecmis olsun doktora git biz doktor daha iyi bilir...

Lunaveelmas

@Huysuzumveben16 24 saat geçdi zaten ölmediğime göre sorun yoktur 😅