Yavru Kedimin Dışkısı İshal Ve Kanlı

kediini

Merhaba yavru kedimin dışkısı ishal şeklinde ve kanlı web de büyük ihtimalle parazittir yazıyor ama üç yavruyu birden veterinere götürüp parazit damlası damlattırmıştım çok küçük olduğu için aşı yapılamayacağını söylemişti hala daha paraziti olabilir mi yemek yediremiyorum ve halsiz.Teşekkür ederim

9 CEVAP

Cotontzu_Siri

chipetpet
Saçmalamayı kes istersen.

yanik_kedi

Chipetpet ne tür bişiysin acaba kasıtlı mi yapıyorsun yoksa insanların sabrını mı sanıyorsun?

KedimVar

Kanlı ishal muhtemelen. Vete götürmelisiniz acilen tedavilerine başlamalı çünkü ölümcül bir hastalıktır. Güvendiğiniz bir vet e götürün

Cotontzu_Siri

Acil vet! Kanlı ishal belirtileri (ölümcül)

Cotontzu_Siri

Başka kediniz varsa uzak tutun, tuvalet kaplarını ayırın, hatta hasta kedi tek bir odada dursun ve o odaya diğer kediyi sokmayın. Bulaşıcı çünkü.

Reyyanhan

Parazit damlası dediğiniz şey pireler için. Yani dış parazit. Siz iç parazit yaptırmadinizmi

yanik_kedi

Kanlı ishal belirtileri ve ölümcül bi hastalik geç kalmadan veterinere gitmenizi öneriyorum geçmiş olsun:((

AhmetYto

Bu hastalığa karşı aşılar var ve onlardan yaptırmalısınız. İnaktif veya modifiye edilmiş canlı aşılarla kedinizi bu hastalıktan koruyabilirsiniz.

8-10 haftalık iken birinci aşıyı,12-14 hastalık iken ikinci aşıyı,eğer blaşma olasılığı olan bir yerde yaşıyorsa 16-18 haftalık iken üçüncü aşıyı yaptırmalısınız. Ama eğer kedi gebe,hasta veya hastalık yayan kedilerden ise bu aşıları yaptıramazsınız. Bunun yerine antiserum uygulanır.

Cotontzu_Siri

Bunu zaten biliyoruz...