Çok Acil Kedim 3 Gündür Mama Yemiyor!!

pasam0725

1 yaşında erkek kedim 2 gün çok ama çok az mama yedi su da çok nadir içti, 2. Günün sonunda veterinere gitmeye karar verdim, veteriner ağzına dişlerine baktı çok sağlam yara yok dişler iyi dedi, ateşine baktı normal dedi, karnını çevresini dinledi susuzluk yok dedi genel durumu iyi dedi mamayla ilgili olabilir dedi fakat ne farklı bir mama ne yaş mama ne de başka bir şey her şeyi reddediyor ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim nasıl ve ne yedirebilirim bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

31 CEVAP

MunevverOzturk

Benim kedim de aynı şekildeydi mide ve bağırsakları tıkandığı için bu şekildeymis veteriner bakıp hemen anlayamıyor ilaçlı röntgenle öğrenilebilirdi uzun tüylü bir kediyse ve tüylerini kusmamış ya da dışkı yoluyla atmamışsa bi röntgen çektirip içerde tıklanıklık kabız var mı tekrar baktırın

pasam0725

Ek olarak sadece ve iştahla yediği tek şey gimcat Multivitamin ve gimcat malt macun zararlı olmayacağını bilsem sık sık yedireyim sırf aç kalmasın düzelene kadar diye ama muhtemelen fazlası zarar diye vermiyorum

Bobur

Kabızlık çekiyor olabilir. İdrar yapmada zorlanıyor olabilir. Günlük tuvaleti hakkında gözlem yapıp veterinere tekrar danışın.

BusraLuti

ablamın kedisi kısırlaştırma ameliyatından sonra enfeksiyon kapmıştı mama yemiyordu suyu çok az içiyordu aç kalmasın diye yaş mamayı sulandırıp şırınga ile ağzına sıkarak beslediler bir müddet. Sizde o şekilde deneyebilirsiniz. Başka bir veterinere daha yine götürün bence

Merve203

Kediniz kısır degilse istahsizlik olabiliyor

pasam0725

Saydığınız psikolojik durumların hiçbiri olmadı yakın zamanda hep evdeydik hep aynı mama hiç kimse gelmedi eve.
Sıvı puding deneyeceğim.
Zorla yedirmek gerekecek gibi görünüyor 4.gün oldu şimdi yalnızca yaş mamanın jel kısmından yaladı hepsi bu anlam veremiyorum bir türlü.

pasam0725

Kedim kısır 3-4 ay oluyor

pasam0725

Herkese çok teşekkür ederim, günlerdir pes etmeyerek peşinden koştum ve sonunda az da olsa bir şeyler başardım gibi inşallah daha da düzeleceğini umuyorum, yaş mamanın sadece jelini yiyordu yaş mamayı ezip çok çok az suyla karıştırıp verince daha çok yedi 1.deneme yöntemim bu oldu, elimle normal kuru mamasından çok çok az yedirebildim bugün her lokma sanki benim karnıma gitmişcesine sevindiriciydi çok az bile olsa, son olarak kuru mamayı bardak altıyla ezip yaş mamayla karıştırıp bir karışım yaparak verdim şimdi bugünlük öğün gece yarısı itibariyle geçen 3 güne göre çok çok iyi inşallah düzeliyor gibi, oyun oynuyoruz aslında halsizlik aşırı yok çok şükür ama mamayı da tamamlarsak dünyalar benim olacak.

Jarvis12

Merhaba, bize de aynı durumu yaklaşık 10 gündür yaşıyoruz,en sevdiği mamaları yemedi,ödül mamalarını yemedi,farklı mamalar aldım onları da yemedi,pouch mama aldım sadece suyu jölesi yaladı çekildi bir kenara.kuru mama 3 farklı çeşit var,tek tek verdim, ikili karıştırıp verdim,üçünü karıştırıp verdim,yaş mamayla kuru mamayı karıştırdım,kuru mamasına et suyu soydum,yaş mamasına da koydum.anlayacağınız her türlü kombinasyonu denedim,yemedi yemedi!bu dönemde eve başka kedi getirmiştim,o kedinin varlığını bildiği için psikolojik olduğunu düşündük,yememe sorununun.ama birkaç günden sonra iştahsızlıkla birlikte kusma ve ishal başlayınca kan testi vs. yapıldı ve maalesef corona antikoru pozitif çıktı, şu anda bağışıklık güçlendirici tedavi görüyor 4 gün oldu.hala iştahı yok maalesef,bazı günler sabah erken saatte biraz kuru mama yiyor,bazen de pouch mamadan yiyor.doktor da ne tavsiye vereceğini şaşırdı.şırıngayla mama vermek mümkün değil,2 kişi zaptedemiyoruz ve bu durumdan hiç hoşlanmıyor,zaten serum aldığı için kolunda sürekli damar yolu var bundan dolaayı strese girdi,bir de zorla mama yedirmeye çalışınca daha kötü oluyor.ben de ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim,güçlü kalması için yemek yemesi şart ama yemiyor.bugün mesela sadece 2 tüp me-o yedi,sıvı ödül maması.dün de biraz haşlanmış et yedi o kadar.artık ben de strese girdim,ne yapacağımı bilmiyorum.

İnşallah siz bu sorunları yaşamazsınız,kimse yaşamasın ve çocuklarımız sağlıklı olsunlar...

MissZelin

Merhaba. Aynı soruni bende 2 3 hafta öncr yasadım. Ama maalesef benim kedim akciger ve böbrek hastası çıktı. Buna veteriner gözlr bakarak anlayamaz kan tahlili yaptırmanız lazım. Biraz pahalı birsey ama en azindan kedinizin tum hastalikları ortaya çıkıyor.

AhsenAise

Yakın zamanda mama değişimi yaptınız mı,evde bir süre misafir kaldı mı,kendinizle birlikte farklı bir mekan da kaldınız mı,yolculuk yaptinizmi,eve misafir bir hayvan geldi mi ,bunlardan biri veya birkaçı var ise sorunu psikolojik,yok ise farklı bir veteriner e gidin lütfen

AhsenAise

Kendiniz*
Kediniz √

Palyaco

Sıvı puding ler var vanpy yada meo nün en sevdikleri

Marslipati

Vitamini ni mamanin üzerine sıkıp vermeyi deneyin belki yer

pasam0725

Maalesef kuru mamanın artık yanına bile yaklaşmıyor onu da denedim az önce yaş mamayı bir nebze de olsa yedi ama yine de az , beslemem gerekiyor bir şekilde bu ödül pudingleri tarzı şeyler de ne kadar sağlıklı emin olamadım