Bu Ne Acaba?

yarenmizrak

Merhaba. Yaklaşık bir hafta önce kedimin patisinde böyle bir şey buldum. Derisine daha yakındı ve tüylerini oradan koparmıştı sanki ama tüy dökümü yok başka. Mantar olmadığına eminim çünkü çok başımız yandı bu konuda uzun süre tedavi ettim o yüzden tanır hale geldim artık. Yara olup kabuk bağlamıştır diye iki gün kantaron sürdüm çünkü incelemeye çalışınca da çekiyo patisini acıyo gibi diğerini çekmiyor. Ama baktım geçmiyor. Bugün uykusunda dikkatli bakmayı başardım ama ne olduğunu çözemedim. Kabuk gibi de değil...

6 CEVAP

altunsila

Alerjik bir reaksiyon olabilir, son zamanlarda farklı mama, ödül maması, yaş mama veya farklı marka kum kullanmış olabilir misiniz

yarenmizrak

Ya mamasini 2 ay önce değiştirdim sadece kalan aynı hep ama mamadan olsa önceden olurdu diye düşündüm 3 kilo yedi çoktan. Mamadan olmuş mudur bu kadar zaman geçtikten sonra

altunsila

Olabilir, benim de kedimde çok uzun zaman kullandığım bir ödül maması aniden alerji yapmaya başlamıştı,bırakınca geçti. İnsanda olduğu gibi aniden normalde alışık olduğu bir maddeye alerji geliştirebiliyorlar. Ama tabii ki alerji olmaya da bilir, en iyisi veterinere göstermek

Bobur

Sokakta bir kedide bundan biraz daha kötüsünü görmüştüm. Ben de şimdilik kantaron sürüyorum. Ama bu kedide tüm patilerinde aynı şekil var. Sizde de öyle mi?

yarenmizrak

@bobur sadece bu patisinde bu kadar var diğer patilerinde veya başka bi yerinde yok ama kantaron çok iyi geliyor

MMiamu01

Aynı şey bizim başımıza geldi 1hafta gecmeyince veterinere gitmiştik krem sürdü sardı 2 güne geçmişti bazen kediler oyun oynarken sıkışan oyuncakları çıkarmak için patilerini böyle tahriş edebiliyormuş