3 Yıldır Arkadaş Olan Kedilerim Kavga Ediyor

betulyasar

Merhaba arkadaşlar daha önce de yazmıştım bu konuyla ilgili ama bi çözüme kavuşamadığım için yeniden yazıyorum. Büyük dişi kedim karamı tıraşa götürmüştüm. Geri geldiğimizde küçük erkek olan kedim turşu karamı hiç tanımıyormuş gibi ona saldırmıştı. Karam narkozun etkisiyle etrafa çarpa çarpa kaçtı. 2 gün boyunca birbirlerine göstermedim onları. İki gün sonra bir araya getirdiğimde yarım saate yakın karam turşuya hırlayarak onu uyardı ama erkek kedim turşu kızgınlık döneminde olduğundan dinlemedi. Dişi kedimi kısırlaştırmıştım 1 yıllıkken zaten. Yarım saatin sonunda yine bir kavga kıyamet koptu. Bu olayın üzerinden 3 hafta geçti. İki gün önce oğlumuda kısırlaştırdım çünkü karama ulaşamadıkça daha da çıldırdı. Kafese koyup turşuyu aşağıya indiriyordum karam koklayıp tıslıyordu ve uzaklaşıyordu. Veterinerimiz açın önce bi kavga etsinler dedi fakat cesaret edemedim ikiside büyük kedi ve birbirlerine zarar verebilirler diye. 1 ay olacak bi kaç gün sonra çok zorlanıyorum bi birini bi birini odaya koymaktan. Arada tasmayla ya da taşıma çantasıyla turşuyu indiriyorum fakat bi yumuşama olmadı kızım çok serttir. Birlikte uyuyan birlikte oynayan kedilerim düşman gibi oldular. Turşuyu iki gün önce kısırlaştırmama rağmen hala aynı. Kızın peşinde koşmaya çalışıyor. Bilen ya da daha önce başına gelen kişiler bana tavsiye verirse çok sevinirim. Ne yapabileceğimi bilmiyorum çünkü.

24 CEVAP

Reyyanhan

Bende hepsini aynı anda götürmeye çalışıyorum

SelinTuksal

Şu an durumu nedir kedilerinizin?

betulyasar

Turşu akvaryum motor hortumunu çok sever ondan aldım 1 metre onunla oynuyorlar ikisi beraber. Oynattığım zaman bir sorun yok fakat oyunu kestiğimde turşu karam kızın arkasından yaklaşıp koklamaya çalışıyor karamda tedirgin olup saldırma pozisyonuna geçiyor ve tıslamaya başlıyor bugün iki kere karşılaştırdım ikisinin de sonucu saldırmaya hazır durumda bitti endişelenip turşuyu ya da karamı birini odaya koyuyorum bi süre :(

SelinTuksal

Benim kedilerim de büyük hanımefendi. Bakın aradan 14 gün geçti ve bende büyük gelişmeler var. Kediniz şu an tüysüz olduğundan böyle bir durumla karşılaşmışsınızdır büyük ihtimal. Şu an benimkiler birbirlerini kokluyorlar. Tıslıyolar ama kavgaları bitti. Denenmiş bir yöntemden bahsediyorum size. Ki benim kedilerim çok atarlıdır.

SelinTuksal

Tabi şimdilik iyi olmuş ayırdığınız

betulyasar

Tamam bir araya getirmeyi deneyeceğim selin hanım sizin yaptığınız gibi.

betulyasar

Son 3 4 gündür oyuncaklarıyla oynatıp değiştiriyorumreyhan hanım

betulyasar

Umarım bizde onun için dua ediyoruz. 4 gün oldu işte kısırlaşalı veterinerimiz söyledi zaten kısırlaştırma yapılırken hemen normale dönmez kanındaki testesteron seviyesi zamanla düşer dedi. Karşılıklı salonda oyun oynatabiliyorum uyardığımda geri çekiliyor beş dakika mutfağa gittiğimde karamın üstüne gelmiş poposunu koklamaya çalışır vaziyette buluyorum oyun bittiği an uyanıklık yapıp üzerine gidiyor yani. Ama kısırlaştırmadan önce gözü oyun falan görmüyordu kendi kendini kusturuyor asla kuma kaka yapmıyor kendini odanın kapısına doğru fırlatıyordu veterinerimi aradım ben yaptırmak istiyorum kendine zarar verecek hırçınlığa geldi dışarı da çıkmaz bir kedidir turşu dış kapı açıldığı an odaya kaçar(çocukluk tıravması olduğunu düşünüyoruz ben bebekken çocukların elinden aldım çünkü) durumu anlattıktan sonra veterinerde onayladı başta yanaşmamıştı. Şimdilerde ilk zamanları gibi hırçınlığı yok ama belirtiler yine kendini gösteriyor bugün işteydim şimdide uyuyor ikiside yarın sabah karınlarını doyurduktan sonra açıcam ikisininde alanını hırlaya tıslaya bir gün geçireceğiz gibi duruyor...

Mervebuyuk

Benimde iki kedim var Biri dişi biri erkek kardeşler. erkek olanı banyoda tıraş ettim sadece sırtını ve karnını.banyodan cıkardıgımda dişi kedim tanımadı ve sureklı olarak tıslıyor.ayaklarını ve kuyrugunu kokluyor ne zaman ki sırtını koklasa tıslıyor sırtında tuyleri yok diye ama kavga etmiyorlar dişi sadece tıslayıp duruyor daha ilk saatleri .gelişme olunca yazacağım