3 Aylık Kedi Çiftleşir Mi?

Tuina

Öncelikle merhaba, 3 aylık dişi ve erkek kedim var. 3 aylık çiftleşmeyeceklerini biliyorum daha yavrular. Ama bazı sitelerde 3 aylıkken çiftleşebiliceklerini okudum içime şüphe ektiler. Yani kızışma dönemine ne zaman girerler? Dişi istemedikçe çiftleşemezler dimi?
Ve ilk erkek kedimi kısırlaştırmayı düşünüyorum sizce kaç aylıkken kısırlaştırmam lazım?
Soru biraz uzun oldu ama şimdiden teşekkür ederim :d

6 CEVAP

yanik_kedi

3 aylık çiftleşme derken ?? Tabikide olmaz henüz yavrular oyundan başka işleri olmaz onların

Tuina

Evet evet bende öyle biliyorum ama dediğim gibi şüphe ektiler içime. Siteler yalan yanlış yazıyor işte :/

chipetpet

ÇOK ERKEN BENCE DE

Fistikbonibon

Oyun amaçlıdır o benim bildiğim 1 yaşına kadar kızışmıyorlar

KedimVar

Dişiler 4-5 erkekler de 11 aylıktan sonra kızgınlığa girebilir. Ama çiftleşmeleri için ikisinin de kızgınlığa girmiş olması lazım zaten. Erkek kedinizin kısırlaştırmanız için en az 11 aylık olmasını bekleyin bence.

AhmetYto

Dişi kediler 9.Ayın içerisinde her 21 günde bir kızgınlık dönemi geçirmeye başlarlar.Ve Sürekli Poposunu havaya kaldırmaya Başlar.Eğer bu dediğim belirtiler yoksa kedin daha kızışmamış demektir.3 ve 9 ay arası kediler yavru sayılır