Lösemi Aşısı

6_zeytin

Lösemi aşısı çok fazla sorulan sorulardan gittiğimiz veteriner bize şöyle anlattı sokaktan sahiplenilen kedi evde doğmuş kediye göre daha fazla risk taşıyor.Aşı yapmadan önce kedime test yapıcak.
Eğer negatif çıkarsa aşı olmuycak çünkü aşı lösemiyi tetikleyebilir dedi.
Pozitif ise aşı yapılacak.Aşı yapıldığında ne olur onu bilmiyorum ama testi yaptırınca sorarım.
....
Ve ilanımdaki lokum kıza hala yuva arıyorum çok sevecen çok tatlı ve oyuncu bir yavru ona bir şans verin geçici/kalıcı yuva arıyorum:))

2 CEVAP

Anonymus998421

Kesinlikle test yaptırmadan lösemi aşısını yaptırmamanız en doğrusu.Aksi takdirde çok büyük rahatsızlıklara sebep oluyor çoğunlukla da böbrekler açısında.Zaten bazı ülkelerde bu aşı yasak.Başka alternatifler kullanılıyor bu hastalığa karşı diye biliyorum.

cat_expert

Niye 6 tane konu açıyorsun?