Köpeğim Hangi Cins

sila_

arkadasşar merhaba iş yerınde baktığımız köpek doğum yaptı 1.5 aylık oldular şuan ve ben bir tanesini sahıplendim köpeğim hangi cins acaba ?

19 CEVAP

Cotontzu_Siri

Keşke 2 aylık olmasını bekleseydiniz. Bu kadar küçük bir yavrunun tüy uzunluğu, boyu vs. çok belli olmadığı için cinsini anlamak zordur. Anlasak bile (ki bence border collie ile bernese dağ köpeği kırması) netliği tartışılır. Annesinin fotoğrafını atmanız daha mantıklı olur...

kedi_55

Irkı çok istenen border collie veterinere götürdüğünüzde sora bilirsiniz annesi ve babasının fotosunuda atarsanız anlaşılır

Cotontzu_Siri

Olabilir. Ama benim köpeğimin tüyleri bile 2 aylıkken neredeyse bu kadardı (doğal uzunluğu 15 cm), ki bu köpek 1.5 aylık. Yani ne dersek diyelim, net olarak 1.5 aylık bir köpeğin cinsini anlayamayız.

KedimVar

Border collie bence annesinin ve babasının da fotoğrafını atın bence.

AhmetYto

Border collie kırması olabilir .Ama tam emin değilim

KedimVar

Bence chocolate border collie. Bana rottweiler gibi hiç ama hiç gelmedi. Kesin bilgi mi? Sorduğunuz kişi köpek cinslerinden ne kadar anlıyor?

Cotontzu_Siri

Bu köpek border collie için fazla kaba bir görünüme ve fazla yuvarlak hatlara sahip. Bernese ve border collie kırması olduğunu düşünüyorum. Ama rott kırması olmadığına eminim.

KedimVar

Evet kırma ama Bana bernese kırması gibi gelmedi. Tüyleri uzun bile değil. Sonradan Uzayacak gibi de gözükmüyor.

Cotontzu_Siri

Belki ondan değil, başka köpekten hamile kalmıştır.

KedimVar

Siri evet net olarak anlamak mümkün değil. Evet belki de araba çarptığında zaten hamileydi.

KedimVar

DNA testi yaptırın diyeceğim ama neresi yapar bilemiyorum.

sila_

iki aylık olmasını bekleyemem çünki annesi terk edip gidicek onları o yüzden kaybolmadan almak zorunda kaldım yarın annesinin resmini atarım ama babasına sıra gelince bilmiyorum babası yok yanımızda ama hangı hayvanla eşleştiğini öğrenirim :)

sila_

Bir sokak köpeği ile rodvaydır cifcelesmesi imiş hangi cins olurki acaba :)

Cotontzu_Siri

Rottweiler mı? Bu köpek rottweiler kırması olamaz. Emin misiniz? Ve sokak köpeği derken?

KedimVar

Belki border collie-Appanzell mountain dog kırmasıdır.