1 Aylık Bir Kedi , İç Parazit Sorunu

Gecekiz

1 aylık minik bir kedi sahiplendim sahiplendigim kişi iç parazit için surup kullandığını söylemişti. Bende ilk eve aldığımda kumunu dikkatli temizliyordum kumunda parazite rastlamadim. Daha demin yatağımda oyun oynarken kuyruğunda minik kurtçuk fark ettim iki taneydi.. ne yapacagimi bilemedim saat geç veterinere goturemiyorum yarın ilk isim gitmek olacak çok az papatya çayı verdim. Endişem bize bulaşması konusunda da var çok oyuncu ve sevimli bir kedi sürekli bizimle temas halinde yataklara koltuklara atlıyor korktum açıkçası nasıl bir yol izleyebilirim bu konuda

5 CEVAP

Şimdi tedavisi olduğu için yavaş yavaş geçer. Ölü olarak düsebilir poposundan. Yasıyor olmasi sizin için daha sıkıntı olan. Wc den cikinca bakarsiniz varsa ilik suyla islanmis bi pamukla alirsiniz. Eger gormeye de devam ederseniz icinizin rahat etmesi icin gecene kdr kediye dokunduktan sonra ellerinizi yikarsiniz. Geçmiş olsun 🤗

Büyük ihtimal annesinde de kurt vardi. Sizin icin de yavru icinde sıkıntı. Yarın vete götürün. Tedavi olsun. Şimdi ise bence boş bi oda varsa esyalarınızın da üzerini çarşaflarla örtün kumunu da koyun oraya sadece orda kalsın. Bir yere bulaşmasın. Yarın vete sorup ona göre hareket edersiniz. Sonra carsaflari yikarsiniz yeri de silersiniz. Kediye dokunduktan sonra da ellerinizi yikayin. Ağzınızı burnunuzu yaklaştırmayın. Kurt konusu biraz sıkıntı.

Gecekiz

Kediyi annesinden ayirmadim zaten sokaktayken bulup kendi kafesinde bakan birinden kafe ortamında buyumemesi adına aldım , bit ve pire ayrımı yapabiliyorum kurtcuktu malesef. Veterinere götürdüm iç parazit için uygulama yaptık ama eşyalara dikkat etmek veya bulaşması konusunda bilgilendirmedi.. malesef boş bir odam yok. Yavru olduğu için bizimle olmak istiyor sürekli bir çaresini düşünmek zorundayım hem onun hemde bizim sağlığımız için içim pek rahat değil acikcasi

Gecekiz

Çok teşekkür ederim yazdıklarıniz içimi rahatlattı inşallah iyi olsun başka bir şey istemem 🙏🏻

cat_expert

Kurtçuk değildir o bit yada piredir.

Kedi artık tek başınaysa bit/pire tarağıyla temizlik yaptırıp dış parazit uygulamasını yaptırabilirsiniz, bit ve pireler bir süre sonra ölür ve düşer.

Fakat ufak bir sitem edeyim size, keşke 1 aylık iken annesinden ayırmasaydınız.