Kedi Kısırlaştırması

Findikthecat

Merhabalar kapımızın önünde baktığımız anne ve bir yavrusu var. Anneyi kısırlaştıracağız. Bebeğide 4 aylık şuan kısırlaştırma randevuları 1 ay sonraya veriliyor. Yavrusu 5 aylık olmuş olucak. Erkek. Acaba onuda kısırlaştırmak doğru olur mu yoksa küçük mü. Ona göre randevu alacağız. Cevaplarsanız çok sevinirim

11 CEVAP

theyusra

5 aylık uygun bir zaman kısırlaştırın.

simbakedi

hayir kisirlastirilir

Eğer sokak kedisiyse erkek kedileri kısırlaştırmayı doğru bulmuyorum ben. Kendini koruyamaz hale gelebiliyor diğer erkek kedilerden. Gerek yok evde değilse niye kısırlaştırcaksınız erkeği

koalandalago

Kisirlastirabilirsiniz bence, ozellikle yurt disinda kediler 4 ayliktan kisirlastirilmaya basliyor. Biz 7 ayliga yakin kisirlastirdik, hic sorun yasamadik gayet saglikliyiz cok sukur. :)

blue_hpood

mükemmel olur:)

Findikthecat

Upp

duman_cat_world

erkek kedilerde 1 yaşına yaklaştığında kısırlaştırmanız daha doğru olur. anneyi hemen kısırlaştırabilirsiniz.

Superisi814

Merhaba,
Kisirlastirma vucud belli bir erginlige gelince yapiliyor.5 aylik bir kedi kucuk daha.Simdi yurt disinda daha kucukken yapanlarin var oldugu soyleniliyor.Burada okudum arkadsslardan.Erkek kedilerde ileride idrarda kristallesme sorununa uol aciyor diye biliyorum.Bizim hekimimiz o kadar kucukleri kisirlastirmiyor.Ben olsaydim beklerdim biraz daha..

Findikthecat

Herkes farklı bir cevap yazmış şuan ki halini birdaha soru sorup koyacağım küçük duruyor ama ekliyorum şimdi kararsız kaldım.

Findikthecat

Tesekkur ederim herkese

Genel olarak hastaligi olmayan hicbir kedinin kisirlastirilmamasi gerek diye dusunuyrm. Haklarina giriyormusuz gibi geliyor. Ama siz kisirlastirilmasi gerek diye dusunuyorsaniz hiç degilse yavru erkek kedi sokak kedisi olacaksa kisirlastirmayin. Genelde sokaktaki diger kediler kisir kedileri dışlar. Kendini kabul ettiremez.