Tuvalet Sorunsali..

denisbusra

merhaba yaklasik 1 hafta once 2.5 aylik bir kedi sahiplendim.geldiginde kum egitimi vardi ancak ust katimizdaki diger kedi ile karsilastigindan beri bir kez bile kumu kullanmadi,evin degisik yerlerine tuvaletini yapiyor. kakalarini alip kuma koyuyorum koklatiyorum ve yemekten sonra kumuna goturuyorum kumdan cikip yine baska yere gidiyor. dun geceden beri de hapsirmaya basladigi icin yikamaya korkuyorum. kumuna geri donmesi icin ne yapabilirim??

6 CEVAP

Aysedalgc

Merhaba kediniz zaten çok küçük yıkamamalısınız. Normal şartlarda da yıkamamalısınız. Bir veterinere götürmenizi öneririm öncelikle tuvaletini kabı dışarı yapması rahatsızlıklarından dolayı da olabiliyor. Eğer veterineriniz bir şey yk derse. Kumunu tamamiyle önce bir değiştirin temizleyin ısrarla başka yerede yapsa kendi dışkısını kabına koyun ve kedinizi bir süre oraya götürün. Bazı kediler de bu problem oluyor o ısrarcı olduğu kadar sizde ısrarcı olun

denisbusra

oneriniz icin tesekkur ederim

Minnak53

Geçmiş olsun vete götürmenizde fayda var malum hapşırmayada başladı demişsiniz kediler çok istisna bir durum olmadıkça yıkanmaz vet birşey yok derse wc sinin yerni değiştirmediniz dimi hep aynı yernde yer değişiklği varsada yeni yeri sevmediğinden yapmaz yada öyle bir durum yoksa diğer dişi kedi hiç onun kumuna gidip tuvaletnimi yaptı acaba o yiüzden de sinirlenmiş olabilir siz en iyisi yeni wc alın bide geçmiş olsun benim düşüncelerim bunlar:(

Aysedalgc

İç dış parazitleri yapılmadıysa da mutlaka yaptırın. İç parazit kaynaklı da olabilir.

denisbusra

oneriniz icin tesekkur ederim

denisbusra

cok tesekkur ederim.)biraz arastirdim hava degisikligi kedi nezlesi yapabilir diyor yarin dogruca vet. gidicez ama buralardan da fikir alayim dedim. diger kediyle ayni evde yasamiyoruz oyle bi durum soz konusu degil balkonda karsilastilar o zamandan beridir basimiz belada.) cok da kucuk her tarafi batiyor yani o istisnai duruma giriyoruz anliycaaniz