Yavru Köpek Ne Zaman Yıkanmalı

Tempest68

iki aylık yavru alman çoban köpeği yeni sahiplendim ne kadar sıklıkta ve ne ile yıkamalıyım tavsiyelerinizi bekliyorum

3 CEVAP

blue_hpood

yıkamamalısınız. kedi, köpekler yıkanmaz. sıcak havada su dolu havuzda yüzmesini sağlayabilirsiniz, yeterli büyüklüğe ulaşınca denize götürebilirsiniz ve denizden sonra yıkayabilirsiniz fakat onun dışında yıkamamalısınız. ayrıca köpeğiniz çok küçük, ileride liderdik konusunda sıkıntı yaşamamak adına kka öneririm.

AhsenAise

Üzerine ,yasmama,çamur, temizlenmesi gereken birşeyler degmedigi sürece yikanmaz,belki çok araliklarla sirke ile seyreltilmis su ile silebilirsiniz,bu silme işlemi hem dezenfekte sağlar hemde tüyleri parlar

theyusra

köpekler 3 haftada bir yıkanır, köpekler yıkanmaz diye bir şey yok tüyleri mahvolur yoksa. çok kirlenmediği sürece sadece su ile de yıkayabilirsiniz, şampuan olarak köpek şampuanlardan başka kullanmayın. kulaklarına su kaçmamasına ve yıkadıktan sonra mutlaka kurumasına dikkat edin özellikle yavruyken.