Sitenin İçindeki Yavru Kedi?

iilknur

Sitemizde yavru kedi var sizce eve alırsam sorun yaşar mıyım ? Yani vahşiliği felan nasıl olur ?

10 CEVAP

yanik_kedi

Ayselkuss tekir tekirdir derken?? Böyle bi sitede hala cins kedi ayrımı mı yapıyorsunuz??ayrıca tekir yada başka kedi ne fark eder ki hepsinin karakteri kediden kediye değişiyor tabiki sahiplenebilirsiniz

betulaltundal

Kedinin uysallığı, huyu suyu, oyunculuğu, yaramazlığı, hırçınlığı vs hepsi CİNSİNE değil KARAKTERİNE bağlıdır. Nasıl ki sarışınlar aptaldır cümlesi kalıplaşmış ama 'cahilce' bir inanışsa kedinin cinse göre kategorize edilmesi de o derece cahilliktir. Tıpkı çocuk yetiştirmek gibi ne verirseniz onu alır yavru kediler ilk yıllarında. Bir kedinin sokakta ve ya evde doğmuş olması, beyaz ya da siyah renkte olması, kulaklarının dik yada kırık olması ASLA temel çizgiler oluşturmaz karakterinde. Bir scottish çok hareketli ve mesafeli olabilirken bir tekir kedi çok uysal ve kucak delisi olabilir. Aksini iddia eden insanlar sadece insanın sinirini bozmakla kalmıyor maalesef, bilmeyen insanları da yanlış yönlendirip belki de masum bir canı evinden ediyor. Kaale bile almayın.. Bakabileceğinizi düşünüyorsanız bir saniye bile beklemeden gidip alın kucağınıza.

Senaaaaaaaa

Ne demek istiyorsunuz Sokakta Siz Yaşayın ne demek ALma ne dmek alma ya Bu nasıl bir cümle Benim tekir kedim 8 Aylık ve Gayet Sakin Haddinizi Bilin yalanmı söyleyeceğim Ne oluyor cins alınca Hnaımefendi ikisinide Allah yarattı Sizin çocuğunuz satılsa nasıl bir duygu o da Can o da Can Ne biçim bir cümle Kurmuşsunuz Sokak hayvanları sizler yüzünden Bu kadar kötü Halde önüne gelen 1500 Tl 800 TL verip satın alıyor Ne değişiyor!!! İkiside Can

KedimVar

@ayselkuss
Kedinin cinsine değil karakterine bağlıdır davranışları. Nasıl eğitirseniz öyle olurlar. Kusura bakmayın ama tekirler yaramazdır evi dağıtır gibi saçma bir görüş duymadım HAYATIMDA.
@iilknur siz gönül rahatlığıyla sahiplenebilirisiniz tekir bir yavrucuk. Her eve bir kedi lazım. :))

Senaaaaaaaa

Yok canıım Hatta daha oyuncu olur alın yarını veterinere götürün Bende kedilerimini birini sokaktan sahiplendim hatta sanıırsın British Okadar sakinki Kediden kediye değişiyor 5 aya kadar oyuncu Oluyorlar ama size Önerim bakamayacaksanız almayın çünkü onların Kızgınlık dönemi oluyor Oyun oynamak istediklerinde abartabiliyorlar

Senaaaaaaaa

Ben evinizin Sitesi sandım ama genede Size almanızı Tavsiye ederim gerçekten Çok güzel Helede tekir kediniz varsa Bakın evi mahfetmiyor Tüm keazla abartabilir.dilerde Olduğu gibi küçükse Sadece oyun oynarke f

Aysedalgc

Merhaba tekir kediler çok uysal sakin ve sadakatlidir. Çok sokak kedisi bakmış biri olarak söylüyorum. İlk önce yavrunun annesi var mı? Çok küçük ise annesinden ayırmayınız, sürekli bakabilecekseniz eğer sahiplenin. Neredeyse 15sokak kedisi baktım taşınmadan bir önceki semtimde. Hastalıkları sorunları veterinerlik durumlarında kışları evimde konaklayıp baktığım. Tekir cinsi bir kedim vardı genel olarak sokak kedisidir fakat evime gelir gider uyur yer içer hastayken bende kalır dediğim gb kışları özellikle kar yağdığı dönemler onlara yer açardım çok sakin ve uysaldı sadece diğer hiç bir kediyle anlaşamazdı misal hep kavga ederdi. Maalesef fip hastalığına yakalanıp öldü. Ama onun yerini başka hiç birşey doldurmadı hala özlüyorum 2sene oldu. Sokak kedileri size daha çok bağlanır. İçlerinde sadece 2tanesi yaramazdı 1tanesi en yaramazdı Benimle bile kavga ederdi maması yemeğini verdiğim halde çöpleri karıştırıp dökerdi kızıncada resmen gözlerini kısıp sert bir ifade ile bana miyavşayıp mutfaktan giderdi ama ben görmediğim zaman yine aynı şeyi yapardı adı şazimenti ama erkek bir kediydi. Bunlara rağmen aramızdaki bağ onunla da farklıydı. Yani kısacası kediler farklılık gösterebilir. Şuan ısrarla alınmış olan Scottish fold cins bir kedim var aynı cins kedi sahiplerinden duyduğum uysal oldukları ama benimki yaramaz misal

Fistikbonibon

Bence alın insan bazen TEKİRDE OLSA CİNS DE OLSA bir dosta ihtiyaç duyuyor kesinlikle eve hiç bir zararı yok aksine evin neşesi

Senaaaaaaaa

Evi mahvetmiyorun devamı : Sadece Bizraz otun oynarken küçükse abartabiliyor

SelinTuksal

4 kedimi de sokaktan sahiplendim. Çok mutluyum. Biraz oyuncular ve bu onlara tatlı bir hava katıyor, hiç merak etmeyin çok küçükse annesinden ayırmayın yeter. :))