İştahsız Kedi

ilknrdaisy

Merhaba arkadaşlar, 2 yaşında 5 kilo kısır bi erkek kedim var. Kedimi kilosundan dolayı baya iştahlı çok yiyen bir kedi sanıyordum ancak burada daha önce sorduğum bir sorudan sonra farkettim ki benim kedim çok az yiyor ve gerçekten iştahsız. Günlük kuru mama miktarının yarısını tüketiyor, yaş mama koyduğum günler ise 50 gr Yaş mama dışında hiç bir şey yemiyor. Multivitaminler, maltlar diğer kedilerin bayıldığı her şey, hepsini yaş mamasinin arasına karıştırıyorum çünkü koklamiyor bile. Küçükken haftada 1 yumurta vermeye çalışıyordum her hafta hüsran , yoğurt vereyim diyorum resmen kaçıyor. Tavuk , balık , ciger hepsini deniyorum ancak hiç birini yemiyor. (severek yediği tek şey gimcat superfood serisindeki tavuklu yabanmersinli ödül mamasi) dışardan gören insanlar ne kadar kilolu bir kedi diyor çok yemek yediğini sanıyor ancak resmen hic bir sey yemiyor. Sizce yaş mama ve sadece kuru mama olan bir beslenme ne kadar doğru?

1 CEVAP

Cotontzu_Siri

Sadece yaş mama ile beslerseniz onun için daha sağlıklı olur. Kuru mama ek besin almayan bir kediye yetersiz kalabilir. Superfood'u ezip yemediği şeylere karıştırmayı deneyebilirsiniz.