Evde Kedi Traşı?

firstdipity

Kardeşim kedimi evde traş etmeye çalışmış ve böyle bir yara olmuş geçer mi? Yarın veterinere götürüp düzgün tıraş ettireceğiz çünkü tıraş edemediği yerleri var.

21 CEVAP

tyguler

anneniz kızıyor diye bir kediyi depresyona sokacak hir şey yapamazsıniz. benim annem de kıziyor çok tuy dokuyormdiye ama ne yapanilirim. kedi bu. ne yapabilir. normal yani. ben de annem işten gelmeden koltujlari falan supürüyorum aksam pek tuy olmuyor annem de kizmiyor. kedim de stres olmuyor.

yaralar da geçer büyük ihtimalle.

gokceoztel

kardeşi yanlışıkla yapmış ama lütfen dikkat edelim ve oraya vete götürüp krem alın ve sürün kedinin piskolojisi daha fazala bozulmasın geçmiş olsunn

eyldl3

veterinere gidince sorun daha iyi bilir.annenizin kedinizi evden atmasi onun icin daha kotu olur ama keske en basinda veterinere tiras ettirseydiniz..

theyusra

hadi anneniz kızıyor diyen tıraş ettirmeye kalktınız diyelim bir seferlik olsun diyerekten, bunu yapacak kişi kardeşiniz mi??? hayvan ne hale gelmiş deşmiş resmen makineyle. madem bi haltlar yiyorsunuz bari düzgün yiyin. deri sağlığı için tablet, vitamin, krem ve somon yağı alıp mamasını da değiştirin.

Sindycan

Söyleyecek kelime bulamıyorum gerçekten; annenizin huyunu bilmiyorum, tehdit ettiyse de önce veterinere başvurmalıydınız, acelesi ne idi? Eşya gibi kullanamazsınız o da bir can. Lütfen daha hassas olun.

Patili_1

Sağlık sorunları olmadan traş ettirmemelisiniz özellikle evde hiç ama yapmissiniz bir kere iş işten geçmiş bidahakine daha dikkatli olun lütfen şimdi yarasına bakalım,ztn veterinere gdiecekmişsiniz o yarayı da gösterirseniz size merhem verecektir ama daha uzunsa gitmeniz varsa ozon yağı sürebilirsiniz çünkü kedim ameliyat olduğunda (kısırlaştırma) yarası normal iyilesiyordu oraya bi gazlı bez gibi birşey takmıştı veterinerimiz kafalık kullanmadık veterinerimiz o gazlı gezi cikarttiginda da merhem sürmenize gerek yok dedi ama bi tane ark kedisi iltihap kalmıştı ona merhem vermişlerdi her neyse bende ozon yağı sürsem iyilesmesine etki eder mi dedim ve sürebilirsiniz zararı olmaz dedi şuan 5-6 ay oldu ve çok şükür yara izi bile yok 🥰