Cins Kediler

AhsenAise

Hangi cins olduğu mühim değil ,cins kedilerin bakışlarında ki ' mutsuzluk' dikkatimi çekiyor,sokaktaki kedilerin enerjisi, mutluluğu, onlarda yok
Köpekler de bu farkı gözlemlemedim
Sizin de dikkatinizi çekti mi bu durum ?

61 CEVAP

AdaCoco

Kedinin büyüdüğü ortama bağlı. Ayrıca tüm “cins” kediler sarın alınmıyor…

tyguler

yo ne alakası var. kedinin yaşadıgı alana bagli bir şey.

AhsenAise

ortak görüşleri " iyi bakılan kedi mutludur" olan arkadaşlarima cevabimdir;
Evdeki yatalak hastaya ne kadar iyi bakarsanız bakın ,acı cekmesini engelleyemezsiniz.
Doğuştan gelen sağlık sorunları, hareket kısıtlıligi vs vs
Burada naçizane izah etmek istedigim,ki bu benim şahsi tespitimdir, organik cins olmayan tüm kediler ( naif bir şekilde mutsuz yazdım ) ama aslında "" acı çekiyorlar!!! Ve ben bu acıyı onların gözlerinde görüyorum dur.

Palyaco

Arkadaşlar Tekir kedide baktım kolumda çizilmedik isirlirmadik yer kalmadı her ay 4 ila 5 kilo mama alıp veriyorum onlara evde olmuyor Tekir kedi suan cins kedi bakıyorum arkadaşım verdi ev kedisi bunlar Tekir kediler ev ortamına sığmıyor dışarı çıkmak istiyor bahçeli büyük evlerde bakılır Tekir kedi

Lils

Her kedinin karakteri farklıdır. Benim 4 ay boyunca sokakta yaşayan kedimi sokaktan sahiplendim evde gayette mutlu. Bu şekilde yok evde tekir beslenmez yargısı saçma bence. Ayrıca cins kediler sadece siz evde besleyin diye üretiliyor bu olay saçma geliyor bana. Eğer talep olmasa üretim olmayacak zaten o hasta kediler. Kediniz dışarıdan hastalığını belli etmiyor olabilir ama düşük seviye de olsa genetik hastalıkları var. Bu her kedide acı çekecek kadar fazla mı bir bilgim yok ama.

AhsenAise

Lils ve lunaveelmas
Yazdıklarımı doğru algıladığınız için teşekkür ederim

Bisuskonuscam

Lunaveelmas okudugunu anlamiyorsun sanirim sokaktakiler mutlu enerjik demis, cins kediler mutsuzmuş.

Lils

@Bisuskonuscam sorunun sahibinin demek istediği bence kedinin yüz şekli ve ifadesi hakkında. İran kedileri ve gri britishlerin böyle bir yüz ifadesi var (başka ırklarda da olabilir) göz yapısı yüzünden böyle gözüküyor. Bu kedi mutsuz demek değil bence ama böyle bir ifadeleri var. Zaten alanlarda o yüz ifadesi sevimli diye alıyor orası ayrı. Siyam kedilerinin (bengal de benziyor) vücut yapısı ve kafa şekli daha çok tekirlere benziyor ve göz yapıları benzer o yüzden bakışları daha hınzır duruyor bence. Bunu genellemeler pek doğru değil ama soruyu açan kisi gördüğü kediler üzerinden yorumlamış. Mesela aklıma ilk gelen instagram fenomeni çiko. O da british ama göz şekli o şekilde değil.

Lokumcukk

Kediler insanlar gibi duygularını yüz ifadelerime yansıtamazlar bazı köpekler var hep gülüyor gibi gözüküyorlar mutlu oldukları için değil genetiklerinden dolayı o görünümdeler. Hayvanların mutlu oldukları hareketlerinden anlaşılır. Cins cins değil diye ayırmak saçmalık evet ama kahkaha atan tekir bir kedi de görmedim. Bahçemde baktığım bir sürü kedimde var hepsinin karakteri görünüşü mizacı farklı

AhsenAise

@simbakedi teşekkür ederim,yazdığımı dohru anladığıniz için

AhsenAise

Doğru

AhsenAise

Kedilerin ,köpeklerin,tavşanların bakışlarında ki olumlu yada olumsuz enerjiye , mutluluk, mutsuzluk ismini verdim
Tebessüm ediyorlar anlamında değil yazdığım , söz konusu
O pozitif enerji

Palyaco

Sonuçta dışarı atmak olmaz onların ev ortamına ihtiyacı var

Palyaco

Kedilerin sesinden ne anlıyorsunuz mesela yazın bana

Palyaco

Sana sorucam sanki