Kedim Öksürüyor

seliinkececi

ailecek karantinadayız, annemler kovid pozitif ben değilim. kedime genelde ben baktığım için odamda bakmak zorundayım. bu yüzden kum kabını odama aldım. kum kabını odaya aldığımdan beri az sıklıkta olsa dahi dilini dışarı çıkarıp öksürüyor. 2 haftadır karantinadayız sadece 2 kere oldu. bundan önce hiç oksurmemisti. endişelenmeli miyim? şuanda veterinere goturemediğim için soruyorum daha 10 günümüz var, lütfen cevaplayın....

4 CEVAP

Lunaveelmas

Korona insanlarden kediye de bulaşıyor maalesef odanızın camını tuvaletini yaptıktan sonra açık tutun kumundan olabilir

altunsila

Çok geçmiş olsun. 2 haftada 2 kez öksürük normal geldi bana. Bir de kumla aynı odada olması gerçekten sebep oluyor olabilir. Kum tozutan bir şey ve kedilerin burnuz bizden çok daha hassas, arada rahatsızlık duyuyor olabilir. Öksürme sıklığı artmazsa, başka halsizlik ishal vb bir belirti de olmazsa bence bir problem yok gibi

seliinkececi

@lunaveelmas ben korona degilim ve diger korona olan aile mensuplariyla hic gorusturmedim 2 hafta boyunca o yuzden sıkıntı oldugunu dusunmuyorum

seliinkececi

@altunsila oksurme sıklığı artmadi bugun de oksurmedi ishali halsizligi istahsizligi da yok ama ilk defa öksürüdugu icin korktum... kumla ilgili oldugunu dusundum cunku hemen kumun yanında yatiyordu oda da kucuk oldugu icin kum rahatsiz etmis olabilir sanirim... ve kendisini yalarken oldu hep bogazina tuy de kacmis olabilir diye dusunuyorum cunku baska hicbi sorunu yok