Scottish Foldlar Sağlıklıdır...(!)

Scottish foldlar dik kulaklılarla çiftleşse sağlıklı olur diyen hala var mı?

  1. kedi Munchkin × scottish fold çiftleştirmesi sonucu

  2. kedi American Curl ×scottish fold çiftleştirmesi sonucu

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33162427/

23 CEVAP

simbakedi

kedi öksürmüyor ve hapşırmıyorsa sağlıklıdır algısında olanlara şunları da gösterseniz anlamazlar. boşuna kendimizi yoruyoruz.

Renklipati

Aslında herkes cins kedi düşmanı sanıyor,oysa hepsi kedi hepsi masum can asla gözümde zerre farkları yok.. karşı çıkılan burda üretimi sürdüren ticaretçiler,bunlara fırsat veren kim parayla alıcılar işte bu noktada karşı çıkılıyor oysa.. adamlar damızlık kullanıyor resmen sürekli çiftleştirip doğuruyor vicdan hayvan sevgisi neresinde bunun

Mahmet

Yazık ya! Bu kedinin çiftleştirilmesi yasaklanmalı.

Thekedi

@palyonco kediniz daha bir yaşımda heterozigotlarda çoğunlukla 3-5 yaşları arasında etki göstermeye başlıyor.
Bu demek değil ki 5 yaşını geçince artık risk kalıcak. Ömrü boyunca tehtit altında 8 yaşında da olabilir 9 yaşın da da.
9 yaşında ki scottish fold örneği;
https://www.researchgate.net/publication/337467759_Osteochondrodysplasia_in_a_9-Year-Old_Scottish_Fold_Cat

8 yaşında ki scottish fold örneği;
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30870611/

duman_cat_world

Sonunda anlayın, inatçılar. Bilmemek değil, öğrenmemek ayıptır.

simbakedi

@Palyaco daha 1 yaşında olduğu için eklem sorunu ortaya çıkmamış olabilir mi? kediniz hasta. siz hediye almışsınız bir şey demiyoruz ama hediye veren kişi hastalık genini taşıyan ve foldxfold kadar ağır olmasa da bu hastalığı geçirecek yavrular üretmiş.

Birileri bunu göremedi galiba scottish fold kedisine eş aramayı düşünenler hala var.

Yukarı çıksın diye yazıyorum ki görmeyenlerde görsün.

duman_cat_world

👍👏👏👏

Palyaco

Guzel bir paylaşım olmuş bizim waffl 6 kardes anne scotish fold baba british shorthair iri 9 kiloydu baba ne annede ne babada eklem ağrısı eklem sorunu yok ve 6 kardesdede sorun yok suan 1 yasindalar ve kesinlikle parayla satmadı komşumuz Hediye verdi kızıma 6 kardeste aynı sitede

Palyaco

Suan babası annesi kardeşleri oturduğum sitede anne ve baba dolaşıyor sitede kardeşleride insallah bir sorun olmaz babası çok heybetli 9 kilo benim waff babasına geçmiş dedi veteriner 2 ay önce film çektirmistim

Palyaco

160 tl verip glukozamin aldım diafarm 6 ay kullandım yenisi aldım suan

Lunaveelmas

Neslinin tükenmesi gereken bir cins

Lils

Yukarı çıksın

Palyaco

Resimlerdekiler gerçekten insanın içini çiz ettiriyor

Palyaco

Iyiki kisirlastirmisim