Kedi Tasması Tüyleri Döküyor

Kdelendelen

Merhaba, kedime bir haftadır tasma takıyordum boynunda iki parmak boşluk kalacak kadar genişti ama bir haftada tasmanın değdiği yerde tüyleri çok azalmış çıkardım tasmayı. Tasmanın kumaşı da kötü değil aslında yumuşak. Kedim kapı açılınca tutamazsak apartmana kaçıyor o yüzden takmak istiyorum telefon numaram var tasmada, ne yapabilirim acaba normal mi bu durum?

5 CEVAP

Badem22

2022 nin sonuna kadar kedilere çip taktırma zorunluluğu var.

Çok pahalı değil 80 tl civarı diye hatırlıyorum. Onu taktırabilirsiniz çipin iki çeşidi vardı bir tanesi daha pahalı ama özellikleri farklıydı yanlış hatırlamıyorsam kediniz kaybolduğunda nerede olduğunu da görebiliyorsunuz.

Tasmaya göre daha mantıklı araştırıp taktırabilirsiniz.

diablerose

normal ama iyi degil

theyusra

evet kedilerde tasma tüy dökülmesi yapabiliyor, ben de kedime eve geldiği günden beri tasma takıyordum hep ama bu sıralar yele kısmı iyice uzadığı için tüyleri tasmanın altında kalmaya ve kaşındırmaya başlayınca çıkarmak zorunda kaldım. bence en mantıklıları kedi kolyeleri bu yüzden tasma gibi geniş olmadıkları için kediyi sıkmıyor ve tasmalara göre fiyatları ucuz bi bakın isterseniz, hatta şu son günlerde çıkan telefon askılarından alıp takabilirsiniz aynısı zaten :D

eneskolon

Gpsli tasmalar var boşluklu kitlenebilen kumaş değil bi bakabilirsiniz telefondan uygulamayla yerini öğrenebiliyorsunuz bi aralar kedim kaçtığı için almayı düşünmüştüm

Betulb97

Mini and happy pets gibi bir sayfadan tasma sipariş etmiştim, bugün geldi. Normalde kedim tasmasını da sevmiyordu tasmasındaki zilden de rahatsız oluyordu. Bu ip şeklinde olduğu için boynunda künye olduğundan haberi bile olmadı resmen hiç rahatsız değil. Normalde tasma değiştirdiğimde rahatsız oluyordu. Belki bir duruşuna falan bakabilirsiniz çünkü ip şekli tasma gibi boynunu sıkmadığı için tüy dökeceğini sanmıyorum