zignecrelnid

cengiz, İstanbul, 33 yaşında.

363 Pati Puan


"kediler nankör değil, siz hayvandan bile minnet bekliyorsunuz."

PETLERİ

behlül

Tekir Kedi, Erkek, Kedi

Patile 2

safir (karakız )

Tekir Kedi, Dişi, Kedi

Patile 2

coco

Sarman, Erkek, Kedi

Patile 2

pamuk

Tekir Kedi, Erkek, Kedi

Patile 2

zignecrelnid Duvarı


Ayse_naz_G 16.07.2019 10:08

Köpek hakkında dedikleriniz doğru,insanlar sanki onların aklı varmış gibi her şeyi yaptırmaya çalışıyor. Heryerde görüyoruz köpeğe resmen eziyet ediyor onu getir bunu yap robot değil o bir canlı. Temel komutları bilse yeter otur,gel gibi.


Ayse_naz_G 16.07.2019 10:04

Sizinde 4 tane yavrunuz var,az değil ;) Tüyleri kadar uzun ve güzel ömürleri olsun :):)


zignecrelnid 11.07.2019 20:56

mantığını pek anlamlandıramıyorum. köpek besleyip ego şişirmekle ilgisini kurmuşlar ama yok ben onu da anlamlandıramadım.

biri bana köpekleri mi daha çok seversin kedileri mi diye sorsa, anneni mi daha çok seviyorsun babanı mı diye sorulmuş çocuk gibi kalırım. daha önce iki tane köpeğim oldu benim. hastalandıklarında çorba yaptım, yürüyüşe çıkardım, veterineri yıkarlarken peşlerinden koştum... terlik getirme muhabbeti var mesela köpeklerle ilgili her şeyde karşısına çıkar insanın. iki köpek baktım, terliklerimi yemek haricinde bir şey için kullandıklarını görmedim. misal kırmızı nikelarımı yemişti pati. hala içimde uktedir.

gel, git, yapma gibi temel komutlar dışında köpeğime terlik getirsin gazete getirsin efendime söyliyim bahçede çimenleri sulasın diye bişi öğretmedim. ben hayvanlara eziyet olarak yorumluyorum bunu. iki gıdım yemek veriyorum diye karşımda salto atmasını bekleyemem. bana en çok lazım olan şeyi, arkadaşlığı veriyor zaten.

kediye gelince, insanın apartman dairelerinde bakabileceği en güzel şey kediler. üstelik ninja, patiden çok daha eğitimli. çünkü patinin bahçede kulübesi vardı. evin içinde pek fazla takılmazdı. ninja bütün gün evin içinde. bir "şşşş" dememize bakıyor o çıktığı masanın üstünden inmesi. zaten artık çıkmıyor bile. gel deyince geliyor, ismini söyleyince bakıyor, uykusu varsa yatağına gidiyor.

kafasını elime sürtüp kendisini sevdirmeye çalışması, yemek yaparken böyle heyecanlı heyecanlı beklemesi, ben onun çapaklarını nasıl siliyorsam, sabahları gözümde çapak olmuşsa onları gelip yalayarak temizlemesi... buna çok dikkat ettim, her sabah gözümü yalamıyor. çapak olmuşsa yalıyor.


zignecrelnid 11.07.2019 20:54

sadece benim kedilerimde mi var bu özellik bilmiyorum ama evde biri yalnızsa yanından ayrılmıyorlar benim oğlum ve kızım asla. üzüldüğümü gördüğünde hiç yapmadığı şirinlikleri yaptığı bile oluyor. ama ev kalabalıksa kendi köşesinde oturmayı tercih ediyor genelde. yalnızken konuşuruz babacım demek istiyor sanırım sıpalar :)

bunlara nankörlük değil asalet diyorum ben. isteyen nankörlük desin ne yapalım.


zignecrelnid 11.07.2019 20:53

kedilerin sahiplerine ve ait oldukları eve ne denli bağlı hayvanlar olduğunu bilmeyen insanlardır.

inanmıyorsanız önüne bir kap süt bırakın içmesi için. ve seyredin sadece. o sütü içmeden önce dakikalarca bacaklarınıza teşekkür manasında sürtünecek ve nankör kelimesini beyninizden silecektir.
-kedi rahatına düşkündür arkadaş.
-soğuk ve/ya yağışlı havalarda sokakta kedi göremezsin, sığınacak sıcak bir liman mutlaka bulmuştur. kendi besinini kendi arar, kendi sıcak yuvasını kendi bulur.
-kedi başına buyruktur, bu onun nankör olduğunu değil, bilakis özgürlüğüne ne kadar düşkün bir hayvan olduğunu gösterir.
-kedi beni her halimle sev der, yalakalık yapmaz. süt için peşinden koşturmaz.
-kedi, gel oyun oynayalım der, ama tırmıklar her tarafını. bu onun için bir oyundur oysaki.
-kedi, kocaman haliyle küçücük bir terliğin arkasına saklanır, kafası görünmezse senin onu görmeyeceğini sanır.
-kedi kendi işini kendi görür, sana ihtiyacı olmadığını ispatlamaya çalışır. kendi bokunun üstünü bile kendi kapatır..

kısacası kedi candır, canandır.