Cornish Rex

Cornish Rex
Karakteri

çok sessiz, misafirlere karşı sevgi gösteren, sevgi dolu


Bakım

Fazla bakım gerektirmez; haftada birkaç kez taranmalı/fırçalanmalı.


Renkleri

Bütün renkler ve şekiller görülebilir; gayri resmi ismi Si-Rex olan bu kediler, Siyam kedisi renklerini ve şekillerini de taşıyabilir.


Tüy Şekli

Kısa


Çıkış Yeri

Büyük Britanya


Vücut Yapısı

Orta

Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi
Cornish Rex Açıklaması
En seyrek tüylü kedi ırkı olan Rex'ler 1950 yılında İngiltere'de karnavallarda ortaya çıkmışlardır.Kıvırcık tüyleriyle farklı bir yapıya sahip olan bu ırkın kedileri Almanya, Oregon ve İngiltere'de farklılık gösterir.Almanyadaki Rex'lerin tüy yapısı aha sıkı ve serttir.

Akrobatik hareketleri olan Corbish Rex'ler oyuncu ve tezcanlı karaktere sahiptirler.Ylanız kalmakyı sevmeyen bu kediler diğer kedi ve köpeklerle iyi anlaşırlar.Dostluk kurmakta sorun yaşamazlar ayrıca eve olmayı da severler.Sahiplerine ilgilerini gösterirler.Akılcı,pratik ve sportmendirler. Rex'ler pirzola,ve kuzu etinden hoşlanırlar ancak sadece bunlarla beslenen kedilerde uyuşukluk ve hantallık ortaya çıkar.
Kıvırcık tüyleri hariç geri kalan özellikleri Devon Rex ırkı ile benzerlik gösterir ayrıca Almanya'da yaşayan Cornish Rex'lerde bu benzerlikler daha fazladır.

Orta büyüklükte bedenleri vardır. 2.5 kg ile 4.5 kg arasında ağırlıkları olur.kafa yapıları yumurtayı andırır.Dörtgen biçimli burunları dikkat çeker.Gözleri orta büyüklükte ve oval şekillidir.Bıyık boyları kısadır.Başının üstünde üçgen şeklinde büyük ve dik kulakları olan bu kedilerin kulak içlerinde de tüyler bulunur. Kuyrukları uzun ve kıvırcık tüylerle kaplıdır.Gözlerinin rengi vücudundakitüylerle uyumludur,bu uyum ırkın kedilerine hoş bir görüntü sağlar

Bu kedilerin tüyleri sert ve sıkıdır, bu sebeple düzenli olarak kesilmelidirler.fırçalamanın deriye zarar vermemesi için ikalli yapılması gerekmektedir.
Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla
Cornish Rex Yorumları

Cornish Rex hakkında henüz hiç yorum yazılmamış.
SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Cornish Rex sahiplenmek istiyorsanız, Cornish Rex sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
SİTEDEKİLER
fulosophia kullanıcısının #3133 peti
hamullucigdem kullanıcısının #8287 peti
Umutwwt kullanıcısının #26329 peti
Ceren78 kullanıcısının #28398 peti
İSMİ NE OLACAK?

Cornish Rex dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri