Japon Bobtail

Japon Bobtail
Taranma İhtiyacı
Oyunculuk
Sıcakkanlılık
Hayvanlarla Dostluk
Çocuklarla Dostluk
Bakım İhtiyacı
Sağlık ve Cesaret
Hareketlilik
Sahibine Şevkat
Mırıldanma
Özgürlük Düşkünlüğü
Zeka Seviyesi

Japon Bobtail Açıklaması

İnsanlarla çok iyi anlaşırlar ve normalde köpeklerden beklenecek oyunları yaparak çevresindekileri şaşkınlığa uğratırlar. Diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşırlar. Çok sakin değillerdir bu nedenle hareketli hayatı olan kişiler tarafından sahiplenilmeleri önerilir. Konuşkanlıkları ile bilinirler ve sesleri çok beğenilir. Yalnız kalmaktan pek keyif almazlar, kalabalık aileler onları için uygundur.

Japon Bobtail Kedisi Nerenin Kedisi?

Japonya’daki en popüler cins olarak ifade edilmeleri hiç yanlış olmaz. Ayırt edici kuyrukları cins standartları için en önemli etkendir ve kuyruk uzunluğunun 7,5 cm’den fazla olmaması gerekir. Budist rahipler tarafından yetiştirildikleri düşünülmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ne ilk kez 1968 yılında gitmişler ve sonrasında burada da popülerleşmişlerdir.

Japon Bobtail Kedisi Ne Kadar Yaşar?

Bilinen kalıtsal bir hastalıkları yoktur. Kuyruk yapısı Manx çişinden farklı bir gen sebebi ile oluşmuştur ve omurga anomalileri yoktur. Ortalama olarak 14 - 16 yıl yaşam süreleri vardır ancak bu sürenin uzaması sık karşılaşılan bir durumdur.

Japon Bobtail Kedisi Çok Tüy Döker mi?

En az tüy döken cinslerden birisidir. Bu nedenle özellikle tüy dökülmesi konusunda hassas olan kedi severler için uygun bir cins olarak bilinirler. Mevsim geçişlerinde tüy dökülmesi artabilir. Mama değişimi de tüy dökülmesinde etkilidir. Fazla tüy dökülmesi sindirim sorunlarını tetikleyebilir. Tüyler yalanırken toplananların yutulması ve sindirilememesi sebebiyle sorun yaşanmaması için malt içerikli takviyeler tercih edilebilir.

Japon Bobtail Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bakımları çok kolaydır ve efor gerektirmez. Haftada bir kere taranmaları tüy ve cilt sağlığı için yeterlidir. Buna ek olarak ayda bir kez kulak kiri temizliği yapılması önerilir. Tırnaklarının da uzama süresi göz önünde bulundurularak düzenli bir şekilde kesilmesi gerekir.

Japon Bobtail Kedisi Ne Kadar Süre Hamile Kalır?

Hamilelikleri yaklaşık olarak 63 - 68 gün sürer. Dişi gerekli ortam sağlandığı zaman tek başına doğum yapabilir. Bu cinsin yetişkinliğe erişmesi 12 - 24 ay kadar sürebilir. Tamamen yetişkinliğe erişmeyen bir dişinin hamile kalmaması gerekir. Yetişkinliğe erişim ve gebelik kararı veteriner tarafından verilebilir. Bu hem dişinin hem de yavruların sağlığı açısından önemlidir.

Japon Bobtail Kedisi Kaç Yavru Doğurur?

Bu cinsin dişilerinin her hamileliklerinde ortalama 5 adet yavru doğurması beklenir. Bu cinsin standartlarının korunması için sadece kendi cinsi ile çiftleşmesi önerilmektedir. Ancak alt tür olarak ayrılmış olan Longhair ve Shorthair ayrımı çiftleşmede yapılmaz.

Japon Bobtail Nasıl Beslenmeli?

Kilo kontrolü bu cins için önemlidir. Kolay kilo alabilecekleri için gözlemlenmeleri önerilir. Kısırlaştırma kilo alma potansiyelini arttırabilecek bir işlemdir. Yaşa ve özel gereksinimlere dikkat edilerek mama seçimi yapılması gerekir. Sitemizde yer alan kedi maması çeşitleri arasından seçim yaparken hem mama içeriklerine hem de kullanıcı yorumlarına göz atabilirsiniz. Bazı kedilerin su içme alışkanlıkları ihtiyaçlarını karşılamayabilir. Bu nedenle beslenme planlarına haftada 2 - 3 porsiyon yaş mama ilavesi yapılması tavsiye edilir.

Evcil dostunuz için indirimli kedi mamaları petlebi.com'da! Alışverişe Başla

Japon Bobtail Yorumları

Karakteri

Enerjik, oyuncu, sevecen, sahibine düşkün, uyumlu, oldukça zeki, konuşkan, hareketli.


Bakım

Bakımı zahmetsizdir; haftada bir iki kez taranmalı/fırçalanmalı.


Renkleri

Siyah, kızıl, mavi, kahverengi, krem rengi, lila, füme.


Tüy Şekli

Orta


Çıkış Yeri

Japonya


Vücut Yapısı

Orta


SAHİPLENDİRME İLANLARI

Bir Japon Bobtail sahiplenmek istiyorsanız, Japon Bobtail sahiplendirme ilanlarına göz atın.

ilanları Göster
İSMİ NE OLACAK?

Japon Bobtail dostunuza vermek istediğiniz isme karar verdiniz mi? İsim rehberine göz atın.

Kedi İsimleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

SİTEDEKİ ÜYELERİMİZ

patipati kullanıcısının #337 peti
rapsodirem kullanıcısının #7631 peti
mervekar kullanıcısının #48257 peti
Rabia77 kullanıcısının #97128 peti
ilaydaderen kullanıcısının #2421 peti
erayAntalya30 kullanıcısının #3622 peti
borayce52 kullanıcısının #21392 peti
Dolunay5858 kullanıcısının #59284 peti
Miyauv kullanıcısının #43744 peti
k815788 kullanıcısının #143806 peti
kedilideli kullanıcısının #133432 peti
Ahmetcetin0_ kullanıcısının #88954 peti