Güzel gözlümüzü sahiplendiriyoruz

Sen de yardım et:   Paylaş   Tweet'le

Güzel gözlümüzü sahiplendiriyoruz fotoğraf

Merhabalar

Kedimiz 2 aylık olup apartmanın bahçesindeki yuvasında yaşıyor. Yaklaşık 2-3 hafta önce annesi terk ettiğinden beri biz bakıyoruz. Normal şartlarda uzun seneler bakmayı planlıyorduk fakat apartmanda 6 aylık bir kedi besliyoruz ve ne yazık ki anlaşamadılar. Kedilerin birlikte yaşayabilmesi için her yolu denedik ama başaramadık.

İkisini de apartman içinde besleyemiyoruz çünkü büyük kedi küçüğe zarar vermeye çalışıyor, ikisi de bahçede olduklarında büyük kedi biraz daha sakin davransa da geceleri küçük kediyi çok fazla sıkıştırıyor ve gece yarıları bahçeye inmek zorunda kalıyoruz. Herhangi birini eve almamız mümkün değil çünkü kardeşimin alerjisi var. Büyük kedimizin bize karşı davranışları çok değişti. Ne eskisi gibi yemek yiyor ne de kendini sevdiriyor, bu durumuna çok üzülüyoruz. İkisinin birlikte güvenli ve mutlu şekilde yaşamalarını sağlayamadığımız için kış ayları gelmeden bu minik yavrumuza bir yuva bulmamız şart.

Kedimizin tuvalet eğitimi var. Tuvaletini mutlaka bahçede kendi için ayrılmış köşede yapıyor. İlk beslemeye başladığımız zamanlarda biraz çelimsizdi, sonrasında toparlanmaya ve hareketlenmeye başladı. Gününün önemli kısmı oyunla geçiyor hatta ağaçlara bile saniyeler içinde tırmanabiliyor. Sokakta kalma ihtimaline karşılık yaş mamaya çok alıştırmak istemesek de ara ara yaş mamayla besledik. Kuru mamayı çok zorda kalmadıkça yemek istemiyor, ama sulu ve etli pek çok yemeği seçmeden yiyor. İştahı açık, küçük bir kedi olması sebebiyle çok ufak miktarlarda yemekle doysa da yemeğe hayır demiyor. Yaş mamanın yanı sıra yoğurt, laktozsuz süt, köfte, salam, tavuk eti, tavuk suyu veya diğer tavuk ürünlerine bayılıyor.

İnsanlara karşı fazlasıyla uysal bir kedi, diğer kedilerdense epey bir korkuyor. Demin bahsettiğimiz büyük kedimiz belki en iyi anlaşabildiği kedilerdendi fakat dediğim gibi büyük kedimizin ona istemeden olsa zarar verebileceğinden korkuyoruz. Bizim için de zor bir karar oldu çünkü yalnız apartmanımızdaki kediye değil bu kediye de bağlanmıştık ve hayatları boyunca bakmayı istiyorduk. Umuyoruz ki bizden bile çok sevileceği yuvaya gider.

Belki belirtmekte fayda vardır, hiçbir ama hiçbir ücret veya karşılık beklemeden sahiplendirmek istiyoruz. Göztepe'de minibüs caddesi civarında oturuyoruz. Sahiplenmek isteyen hayvanseverle telefon veya whatsapp'tan haberleşip kediyi alabilmeniz için bir saat belirleyebiliriz ve ikimize de uygun bir saatte güzel gözlü minik kedimizi alabilirsiniz.

YORUMLAR


serdar1234

serdar1234 18.09.2020 15:23

Kadıköy'de Göztepe semtinde.


Defnekutun

Defnekutun 18.09.2020 14:35

İstanbulun neresindesiniz acaba

serdar1234

Serdar Demir (serdar1234)

0(539) 745 99 94

İlan Sahibine Mesaj Gönder

ÜCRET İSTENİRSE GÜVENMEYİN!

Kargo/taşıma ücreti dahil herhangi bir sebeple ücret isteyen kişilere güvenmeyin ve lütfen buraya tıklayarak bize bildirin.


Tarih
18.09.2020
Şehir
İstanbul
Yaş
Yavru (0-6 Aylık)
Boyut
Küçük Boy
Cinsiyet
Dişi
Kimden
Geçiçi Evinden

BENZER İLANLAR