Yalvarırım Yardım Edin Kedim Çok Feci Isırıyor

ecetopc

allah rızası için yardım edin 16 yaşındayım ne yapacağımı bilmiyorum kedim dümdüz yürürken gelip bir anda saldırıyor 1 yasında kısır, az önce elimde 3 yeri daha kanattı biri bildiginiz bıçakla kesmiş gibi kanıyor peçete tutuyorum şimdi hüngür hüngür ağlıyorum ona ne yapmış olabilirim her yerim yara içinde dışarıda gören, akrabalarımız arkadaşlarım ne oldu böyle jiletledin mi diye dalga geçiyor artık kaldıramıyorum zaten zorla eve getirdim şimdi de ailemin baskısını üzerimde çok hissediyorum aynı zamanda sınava da hazırlanmaya çalışıyorum ne yapmalıyım ailem daha fazla evde istemez böyle ısırmaya devam ederse ne yapacagım ben yalvarırım yardım edin allah aşkına biri yardım etsin

22 CEVAP

simbakedi

bizimki de cok isiriyor su an kizginliktan dolayi. yeni kisirlastirdiysaniz kizginligin etkisi hemen kesilmiyor psikolojik devam ediyor bir sure daha. sana tavsiyem gun icinde aluminyum folyoyu top yapip oynat surekli. ya da ziplayan top hic fark etmez. ben sabah-aksam yarim saat oynatiyorum. oglen de uyanip kendi oynuyor. bunu bir rutin gibi yaparsan hem kedi yorgunluktan ugrasmaz hem de enerjisini attigi icin size saldirmaz. her saldirdiginda kizip pelus bir oyuncak verirsen wline azalabilir de bu saldirmasi. benimki her saldirdiginda ben de aynisini yapiyordum baya azalmisti, dovmek icin pelusu ariyordu evde :D ciftlesmeye calistigi icin ortadan kaldirdik orasi ayri…
bir de sana jiletledin mi gibi seyler soyleyenlere neden kafani takiyorsun hic oyle dusunme. kedim var tirmaliyo hem sever hem dover de gec :D kedinin olmadigi o kotu gunleri hatirla, simdi o kurtardigin kediyi hatirla. tamam biraz sinir bozucu bir kedi ama napalim kedidir iste :D

Ozzey

Merhaba hayvan kisir mi erkek buyuk ihtimalle.

Snzlc

tlc türkiye kanalında benim belalı kedim programı var onu izleyin yardımcı olacaktır 7 bölüm zaten

altunsila

Simbakedi'nin dediği gibi oyantıp enerjisini almak lazım, günde 2-3 kere 10-15dklık periyotlar halinde olta, kovalamaca gibi oyunlarla kedinin avlanma içgüdüsünü gidermek lazım. Enerjisini atamayan kedi sizi av gibi görüp atlıyor ısırıyor olabilir. Amacı zarar vermek değildir tabii ki ama oyun ihtiyacını bu şekilde atıyor olabilir

ecetopc

kısır erkek

ecetopc

keşke kollarımın halini de koysaydım gerçekten çok üzgünüm ağlıyorum sadece

Ozzey

Pardon kisir demissiniz.

ecetopc

isterseniz kollarımın halini de özelden atayım şimdi

Ozzey

Yok tahmin edebiliyorum.

Ozzey

Kedilerle ilgili cok guzel programalari olan biri var onun videosunu alt yazisini drive a yukleyim link atacagim. Izlersin. Ingilizce biliyorsan youtube link atayim

Herhangi bir travma yaşamış veya stres altında olabilir mi? Durduk yere kanatacak kadar ısırmaz hiçbir kedi, mutlaka bir sebebi olmalı.

Ozzey

Ilk programini da izle kedi programi da vardi. Hormonaldir. Endiselenme duzelir. Kisir olsa da oluyor. Bir de insan duygularini da anliyorlar. Ona gore ruh hali daha da degisiyor. Sen sakin kal. Korkma duzelir insallah.

ecetopc

çok teşekkür ederim herkese folyoyla düzenli oynatmayı deneyeceğim

blue_hpood

birkaç sebebi vardır ve açıklamaya çalışacağım. eviniz fazla kalabalık mı? evde tartışma, bağırış oluyor mu? kediden hoşlanmayan, sürekli yanından uzaklaştıran bir birey var mı? evi dağıttında kızıp bağıran biri var mı? eğer bunlara benzer bir durum varsa hemen kesmelisiniz. ikinci olarak, kedinizin yanından geçerken sürekli olarak size saldıracağını düşünüp korkmayın, duygusal olarak dengesizleşirseniz hayvan bunu sezecektir. sakin ve mantıklı kalın. yanından geçerken onunla iletişim kurmayın, saldırsa dâhi bağırmayın, hareket edip kışkırtmayın. su sıkma, burnuna vurma vs gibi hareketlerden uzak durun.
kedinizin ilgisini çekecek, vakit geçirebilecek yeterli alanı var mı? balkonunuz var mı? varsa file kaplı mı? eğer balkonunuz varsa file kaplatın. balkonu ona özel hâle çevirebilirsiniz. yukarılarda dolaşmayı seven bir kedi mi? dolap üstlerinde ona uygun yerler hazırlayın, basamak gibi şeyler duvara monte edebilirsiniz. internette bu tarz çok fazla fikir var. kediyi eve zorla getirdim dediniz, ben de mayayı zorla getirmiştim ve hiç sevecen değildi. babam ona sürekli bağırır ve kovardı. böyle bir durum varsa ortadan kaldırmanız gerekli. muhtemelen çok özgürlükçü bir kediniz var. asla kucağınıza almayın, bakın, asla. mümkün mertebe odaların kapıları açık kalsın.
kedinizi çıkarabileceğiniz güvenli bir alan varsa göğüs tasmasına alıştırdıktan sonra belli saatlerde dışarı çıkarın. kedi, köpek, insan ve araçlardan uzak bir alan olmalı.
ailenizdeki hiçbir bireyin kedinize karşı korkusu ve negatif düşüncesi olmaması lazım, bunu sezdiklerinde bu tarz kediler hırçınlaşabiliyor. tekrar söyleyeyim, asla kucağınıza almayın. sevmeyin. gün içerisinde o yokmuş gibi yaşamaya devam edin. sadece bolca oynatabilirsiniz. ilgisini çekecek bolca oyuncağınız olsun. fırsatınız varsa duvarlara monte kedi evi alabilirsiniz. evin her köşesinde bir alanı olursa, özellikle yükseklerde, o da çok rahatlayacaktır. benim belalı kedim’i de muhakkak izleyin. umarım yardımcı olabilmişimdir:)