Hayvanların Tiki Olabilir Mi

Zegodogo

Muhabbet kuşum birbirine çarpan bir şey görünce kanat çırpıyor ve hırlıyor sizce tiki mi vardır?

6 CEVAP

Ahmetemind

Tik değil de anlık korku veya endişeden kaynaklı bir durum bence. Hayvanlarda tik konusu çok net bir konu değil ve genelde tike benzeyen durumları tik değil, daha çok kas spazmı diye tanımlıyorlar, en azından benim bildiğim kadarıyla.

Hilalllllll

Mesela benim kedim de wöh wöh diye bağırınca kuyruğu oynuyor 🙄🧐

Snzlc

güncel

Pollythelilly

Tik drğil de belki korku belirtisidir.

Zegodogo

Korkuyor gibi görünmüyor ama bu hareketinin anlamını bende çözemedim

Zegodogo

Yanıtlarınız için teşekkürler bu konuyu araştıracağım