Su Kaplarını Döken Apartman Görevlisi

AdaCoco

Dün besleme yaparken 3 kap su koymuştum 2 gün gelmeyeceğim için. ayrıca yerde DOLU bir yaş mama konservesi vardı. adam ilk önce su kaplarından birini döktü (gözümün önünde) ve ben de bir şey diyemedim. Sonra konserveyi çöpe atmaya çalıştı ben de dolu dedim ama kapağını attı. Ben adamın bunları yapma mantığını kavrayamadım. Birisi suları döküyordu ve mama kaplarını atıyordu kimin olduğunu anladım. Fakat ona ne kedinin suyundan? Kenarda duruyor zaten. gerçekten çok sinirlendim. sizin de başınıza böyle şeyler geliyor mu?

35 CEVAP

AdaCoco

vallahi artık takmıyorum böyle insanları, beslerken de çocuklar uzaylı görmüş gibi bakıyorlar. ne var o kadar ilginç olan?

AdaCoco

hani toplayan benim zaten. her zaman toplu bırakıyorum. adamın anlayacağını düşünmüyorum.

Siyahinsahibi

ben apartmanımın çardağına mama ve su koyan biri olarak apartman sahipleriyle çok sıkıntı çektigim oldu ama günün sonunda kimse bişey diyemedi ısrarla suyu mamayı koymaya devam ettim şuanda koyuyorum hayvanlar sokakta rahat yiyemediği korktuğu için çardağa koyuyorum bazen koyuyorum arazi yerlere sulara cöp toplayan kişiler o su kabını inatla alıyo inatla bende ona çok sinirleniyorum ama ısrarla mama su hepsini koymaya devam edicem siz böyle insanların üste çıkmasına izin vermeyin onlar inatla bizim koydugumuz mama suyu dökerse bizde inatla koyarız kimsenin bunu yapmaya hakkı yok ( konu cöp toplayanların alması degil normal yoldan geçen bir insanın bile mama kabını su kabını almaya kalkması .)

AdaCoco

sadece ben bakıyorum ve bunu da engelliyorlar. gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum.

Siyahinsahibi

cidden yaptıkları normal bişey degil “bunlar yeter” diyip dökmek nedir ya hiç mi merhametiniz yok ya

Siyahinsahibi

aynen asla muhattap olunmaması gerek o tür insanlarla çünkü her şey beklenir onlardan ,bende yaşadığım için hiç diyaloga bile girmedim

AdaCoco

artan yemeğiniz varsa bize verin ne demek ya? kafasına atacaksınız yemeği böyle insanların.

Siyahinsahibi

suyunu minik ölcek kablarıyla temizliye bilirsiniz kepçe gibi bişeyle suyuda taşana kadar koyarsanız su yenilenir en mantıklısı dedigim gibi yapıştırın kabı

Pollythelilly

Yaklaşık 1yıldır 5küsür kediye düzenli bakıyorum.Yaptığım ev yapımı mamaları yemelerini bekler sinekler vs gelmesin diye ardından toplar temizlerim.Hiçbir şey yapmasalar yine iyi kaplarının üzerinden arabayla geçerek her yeri cam parçası yaptıklarında tek tek temizleyen yine ben oluyorum.Belki de tek istekleri günü ölmeden tok geçirmek isteyen canlarla neden uğraşıyorlar hâla anlam veremiyorum.Bu yüzden sürekli tetikteyim biri bi şey desin de ağızlarının payını vereyim diye.

_SeNa

İçinde et ve etin yağı olan bir kap koymuştum kapının önüne, biri içine dondurma atmış 🤦🏻‍♀️

Siyahinsahibi

acaba su kabını yere sabitleme şansınız var mı bu japonla kabı yere yapıştırsanız ortaya dogru sıkın kenarlara gelmicek şklde

AdaCoco

artan yemeğiniz varsa bize verin ne demek ya? kafasına atacaksınız yemeği böyle insanların.

Siyahinsahibi

ama siz daha iyi bilirsiniz en iyi cözüm o

aeri-l

Bizim site görevlileri de aynısını yapıyor kaç kere koyduğum mama kaplarını hep çöpte buldum artık yere döküyorum mamayı mecburen, su için sabit ağır bir güveç kabı gibi bir şey koydu yine sitede benim dışımda besleyenler onu atamıyorlar allahtan ama çöpün yanında ağaçların arkasına sakladılar görünmesin diye görüntü kirliliği herhalde onlar için(!)

AdaCoco

hani çöp toplayanın da alması normal değil bence. 3 kap koyuyorum döküyor suyu birisindeki. 2 gün gelmeyeceğim için yapıyorum. bir de diyor ki "bunlar yeter bunu dökelim (!)". koymamın bir nedeni var herhalde. 3 tane mama kabının hepsini attılar kenara koyduğum halde. kap kalmadı. ev de koyacağım ama atarlar diye koyamıyorum. önceden bakan biri vardı, sularını vs. koyardı. artık sadece su bidonu getiriyor fakat kaç günde bir su kabına koyuyor bilmiyorum. kapları da o getirdi. mama vermiyor ama.