Kabuklu Yem Mi Kabuksuz Yem Mi?

Zegodogo

Şu zamana kadar hep kabuklu yem kullandım kabuksuz yemleri çok önerdiler sizce kuşun sağlını etkiler mi kulanmam sizce doğru olur mu?

7 CEVAP

noface

Türkiye' de satılan kuş yemlerinin çok büyük bir kısmı, normalde kuşlara yalnızca ödül olarak verilmesi gereken yağlı tohumlar. Hal böyle iken üstüne bir de yemesi zahmet bile gerektirmeyen kabuksuz yemlerden almak mantıksız olur.

Zegodogo

Çok teşekkür ederim peki önerdiğiniz bir yem var mıdır

noface

Hekimimiz pelet yem önermişti, diğerleri kadar kolay bulunamıyor maalesef ama bazı internet sitelerinden ve kliniklerden temin edebilirsiniz. Biz normal kuş yemi kullanıyoruz maalesef çünkü pelet yemektense aç kalmayı tercih ediyor :') Klasik kuş yemi olarak da Versele Laga markasına bakabilirsiniz. 😊

theyusra

kabuklu mu kabuksuz mu belki tam bir cevabı olmayabilir ama bence hazır kabuklu yiyorken değiştirmeyin, alerji yapabiliyor veya yememekte inat edebiliyorlar :(

Zegodogo

Teşekkürler

Leonaz

Kabuklu almanız daha iyi olur, kabuksuzu yadırgayabilir

Zegodogo

Tamamdır tavsiyelerinizi uyacağım kabuklu yem kullanmaya devam edeceğim